Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy működik ebben az esetben...

Hogy működik ebben az esetben a jogdíj?

Figyelt kérdés
Ha bármilyen kreatív tevékenységben ismert karaktereket használnak fel, pl. falfestésnél rajzfilmfigurákat, vagy egyedi, kézzel hímzett, horgolt ajándéktárgyaknál, amik megrendelésre készülnek? Tehát amikor nem egy az egyben letölti valaki a rajzot, hanem egészében ő csinálja, de látszik hogy olyan mint abban a mesében.

2019. nov. 13. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Van igen, mert te tegyük fel a Disney által forgalmazott karaktereket milyen jogon használhatod ingyen a munkádhoz, amiért te kapsz zsetont?


Ha pl: Én írnék egy könyvet, pl Micimackónak egy történetet kitalálok, akkor köteles vagyok előtte a Disneyhez menni, és velük együtt kiadatni, mert a könyv borítójára a Disney logó is felkerül....


Ez szerintem így működik...

2019. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És ha nem kerül rá logó, de írsz egy könyvet egy dagadt sárga medvéről piros pólóban akinek mindenféle állatok a barátai?

Vagy ha dekorfestő vagy és anyuka megkér, hogy a gyerekszoba falára micimackót fess neki órabérben?

2019. nov. 13. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
A Disney pont nagyon utánamegy az ilyeneknek, megütheted a bokádat. Micimackó viszont nem az ő találmányuk, hanem Milne-é, 8 év múlva szabadon használható lesz (persze másképp kell lerajzolni). Grimm, Andersen figurái mind szabad préda, ha máshogy rajzolod le.
2019. nov. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!