Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben le-e kell...

Sutikecske kérdése:

Ebben az esetben le-e kell védetni és ha igen, akkor hogyan? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Teszem fel mondjuk egy webes platformon (mint: youtube) szeretnék készíteni egy saját kis animációs sorozatot abban az esetben elég-e ráraknom a saját logómat vagy feltüntetni (pl:vízjellel) hogy az az én tulajdonom vagy le kell védetnem? Ha igen hol és milyen árban lehet levédetni egy ilyen tartalmat? Előre is köszi ;)

2016. jún. 4. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Az elkészítéstől fogva automatikusan a tulajdonod és védi a műved a szerzői jog.Hogy a youtubera feltöltve milyen jogaidról mondasz lesz azt nem tudom, el kellene olvasni a google/youtube általános szerződési feltételeit.

Valószínűleg egyébként a jogok jelzésére a youtube is ad valami módot, de ha nem, akkor leírásba beírod, hogy minden jogot fenntartasz magadnak.


Viszont azt nem értem, hogy miért félted annyira. Mi rosszat tehetnek? Mekkora bevételt remélsz ettől az animációs filmtől és mit gondolsz, mekkora bevételtől esel el, ha valaki újra feltölti?

2016. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Van valami szellemi tulajdon hivatala, ott nem tudom, hogy mindenfajta dolgot lehet-e 5000 ft-ért,
2016. jún. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
*valami önkéntes műnyilvántartás amire gondolok.
2016. jún. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
62%
Na és mikor láthatjuk ?
2016. jún. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Semmikor se:D Igazából csak kíváncsi voltam mert gyakran látom yt-n hogy egy csomó ismert tartalomgyártótól (legfőképpen azoknál akik animációkat csinálnak) "ellopják" az alkotását! Mindenesetre köszönöm a hasznos válaszokat!
2016. jún. 5. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!