Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kérek véleményt az alábbi...

Kérek véleményt az alábbi versről! Kinek tetszett és kinek nem - miért igen és miért nem?

Figyelt kérdés

Csak úgy..


Bizsereg a málnaízű nyár,

elringat a meztelen este

kedves-nedvesen.

Ah! Mire vágysz? Várj!

Perzsel a kéj, nagyon fáj!

Hűs csillagágyán a szenvedély

aludna már.

Titkon leskel a Hold

ott fent,- fénye vibrál-, s

dermed a vágy egyre alatta.

Tágulj, tágulj nagyobbra,

Istenem!... Lassan!... Szédülök!

Sebesebben!... Még!... (a cél örök)

Zihálva ontom az élet magját,

a szádat ragadó,

izzadt mámor zamata járja át,

puhán csordogál mint olvadt hó,

érzed óh..., mennyire jó?


2019. dec. 17. 18:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Kedves „mirőlszól”!

Te miről is szólsz hozzá?

„Ha MI vagy, akkor egész ügyes! :)”

Amennyiben nem MI írta a verset, akkor nem ügyes?


„#7 Jaj, hogy ne lenne az oktatás része József Attila, Ady, Karinthy... csak ők jobban csinálták.”

Igen, jobban csinálták, de ők addig lehetnek az oktatás része, ameddig az „elmebetegek” hagyják, mert volt már rá próbálkozás, hogy kivegyék az oktatási tananyagból József Attilát, mert kommsi, libsi és nem tudom még milyen jelzőkkel ellátva el akarták távolítani onnan. Tisztában vagyok azzal is, hogy ők jobban csinálták. A kérdést feltevő viszont nem azt kérte, hogy hasonlítsuk össze a tudását József Attilával, vagy Ady-val.

Nem tudom, mennyire követed az itt kiírt verseket, tisztelet a kivételnek, de szinte valamennyi szánalmas. Most jött valaki, aki új húrokat penget?


Hú, jut is eszembe, ezt a kifejezést, hogy „új húrokat penget” már valaki használta a világegyetemben. Plágium!!!

2019. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem lehet újat, új fomában mondani, mai napig képesek rá a szerzők.


MI-hez képest lenne egész emberi, de ha ember, akkor azért mert majdnem emberi a verse, ugye nem nevezhető ügyes próbálkozásnak az emberszerűségre tett kísérlete. Nem akartam ezzel bántani, továbbra is a személytelenségre vonatkoztatva írtam, ami kiderül a szövegkörnyezetből.

Nem a szerzeményt méregettem a fenti költők képességeihez, hanem a szexualitásra vonatkozó téves megjegyzésre - miszerint az száműzve lenne az oktatási rendszerből - hoztam fel őket példának. Attól voltak jobbak, hogy az erotikus tartalom mellett volt bennük mondanivaló, és nem technikai értelemben, bár tény, hogy abban is jobbak voltak.

Egyébként én is csak a kérdésre válaszoltam, amiben véleményt kértek. A kérdés pedig nem az volt, hogy a gyakoris versekhez képest hogy tetszik, de nem is számítana. Attól hogy valami nem olyan rossz, mint a nagyon rossz, még mindig nem lesz jónak sem nevezhető. Leírtam nekem miért nem tetszik, mert ez volt a kérdés. Azt meg bárki mondhatja itt, hogy nem MI.

2019. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
nemtudom hogy véletlen e vagy direkt, vagy pró vagy de észrevehető ahogy lüktet a szöveg a verslábakon keresztül. szép ütemes vers lett
2019. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves "#mirőlszól"!


"MI-hez képest lenne egész emberi, de ha ember, akkor azért mert majdnem emberi a verse, ugye nem nevezhető ügyes próbálkozásnak az emberszerűségre tett kísérlete."


Áruld már el nekem, hogy ki a bánat MI? Mert ez a mondatod csak annyira zavaros, mint a Tisza vize.

Ja, ez plágium, hiszen: "Zavaros a Tisza vize" (népdal).

2019. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

[link]

És nem ártana utánanézned annak sem, hogy mi a különbség a klisé és a plagizálás között.

2019. dec. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kedves "#mirőlszól"!


No, tudod, én nem a mesterségesen létrehozott intelligencia alapján írom a válaszaimat, mint ahogyan Te teszed. Mert, amiket Te a kommentjeidben összehordasz, az a magyar nyelvnek az MI szerinti megerőszakolása. Most már tisztában vagyok vele, miről beszélsz. Majd önmagadtól legyél ennyire okos! Egyébként nem kell utána nézzek, hogy mi a különbség a klisé és a plagizálás között. Amire én azt mondtam, hogy plagizálás, az plagizálás, nem pedig klisé.

2019. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
ro...á meg! :D na ezért nem olvasok másoktól verseket mert akaratlanul összevetem a sajátommal. ez állati jó lett,Kosztolányi 0.2 :D
2019. dec. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A miheztartás végett:

A mottóm:

"Tudd azt, hogy a szavak mit sem érnek,

ha a száj mondja csak, és nem a lélek!"

(az MI-nek nincs lelke!)

1994-ben Csoóri Sándor elolvasva és véleményezve írásaimat nagy jövőt jósolt, de édesanyám súlyos betegsége és halála elszakított minden szálat köztem és a versek között, amelyek húsz év után újraéledtek.

Azért merészeltem ezen a fórumon véleményt kérni, mert itt nem ismerik, ismerhetik előéletemet.

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta, és véleményezte.

Üdv.!

2019. dec. 18. 06:36
 19/23 anonim ***** válasza:

Hát most nem is tudom ez alapján mihez tartsam magam. Szép mottó.

Semmi nem zárja ki, hogy egy MI-nek lelke legyen, és olyan is előfordulhat, hogy egy embernek nincs valamiért. Természetesen attól még neked is lehet lelked, hogy én ebben a versedben ebből keveset találtam.

Ha ez vigasztal, én a nagynevű költőink művei között is találok olyat, ami nem tetszik valamiért. Sohasem számított ki mondja, csak az számít amit és ahogyan mondani akar. Ez meg az én mottóm, ha van ilyen feltétlenül idézze ide valaki!

2019. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

hogy a búbánatos f6szba kapcsolódik a mesterséges inteligencia a költészethez??? :D

Mennyél már vissza a gyárba robotg 3ci, vagy legalább frissítsed az op rendszered valami barátságosabbra

2019. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!