Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt olyan aki szerint a...

Van itt olyan aki szerint a művészetből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, amint láthatjuk meglehet
2020. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is. Legalábbis én megélek, és szerényen fejezem ki magam.


Én külföldön magam kezdve, tradicionális képeket készítve megtaláltam az utaat.

Véleményem szerintem az absztrakt alkotásból rettentő nehéz viszont.

2020. jan. 2. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok tényezős feladvány de sok embernek bejött ez a művész élet. Elmondásod szerint neked is. Szerintem érdemes energiát fordítani rá
2020. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, sok tényezős.


Az alapfelfogásom az, hogy ugyanolyan munka mint bármi más.

Igényli napi szinten, hogy foglalkozz vele.


Mellette én nyomatok eladásával kezdtem, 10 eurós árakon.

Volt, hogy napi 15-20 is elkelt.

Ezek mindig jó dolgok.


Mellette rengeteg a galéria ahol az eredetit átveszik, csak kutatás és munka ez is.

Próbálok bíztatni mindenkit.

Önképzéssel, továbbtanulással sokra lehet vinni.


Egészen egyszerű szintű de szép művészetből is sikeresek sokan, nem a hírnévre törekvés az alapja.

2020. jan. 2. 18:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Mutatnál ezt-azt a műveidből? Kíváncsivá tettél.
2020. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
65%
Ha magas szinten műveled, akkor igen. Nem is rosszul. Mondjuk a festészet ebből a szempontból elég macerás, meg kell halnod ahhoz, hogy értékesek legyenek a képeid. =D
2020. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Meton ***** válasza:

Van egy ismerősöm, aki fest, mégpedig nagyon jó. Ha lefényképezed neki a műtermi képet, másnapra elkészíti a műtermi ár töredékéért. És nem a milliós értékű múzeumban tárolt műalkotásokra gondolok, hanem az 50-100 ezres olcsó műtermi képekre. Saját képei is vannak, de inkább rendelésre dolgozik. Persze nem ebből él, hanem weboldalakat szerkeszt. A művészethez nem elég érteni, a marketing részében is profinak kell lenni. Ha ilyet kérdezel, akkor szerintem ne próbáld meg, neked aligha fog menni. Egyébként nagyon jól lehet élni belőle. Gondolj csak a tetováló szalonokra.

Egyik ismerősöm énekel. Falunapokon szokott fellépni, a youtube-on egész igényes klippje is van. Külföldön is fellép és jó pénzt kapna belőle, de csak jótékonyságból csinálja. Enélkül is jól megél a nyugdíjából, amit külföldről kap. Nem is magyar az anyanyelve, amerikában élt, csak nyugdíjasként költözött Magyarországra. Jó, nem egy Vámosi, de azért szerintem sokan szívesen látnák falunapokon.


https://www.youtube.com/watch?v=httgoYGKFJ0

2020. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kérdező, engem is kíváncsivá tettél. Milyen művészeti ággal foglalkozol?
2020. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a művészet is technikai fejlődésen esett át. Már nem nagyon keresik az olaj képeket, mert a fiatalok kezében ott a mobil, bármit lefényképeznek. A fotósok is jól megélnek. Nagyon kevés az az ember, aki a falra akar egy eredetit, rengeteg fotót kereteznek be. Nézz be egy áruházba, fotókat lehet nagy méretben kapni pár ezerért, ezeket rakják a falra.

Én pl. 1 milliót keresek havonta számítógépes művészként, elsősorban anime és hasonló dolgokat kell készíteni, főleg a játék nagyon megy és minél szebb grafikákat kell készíteni, amit a régi művészek közül csak pl. Rubens tudna megcsinálni.


Az egyik ismerősöm lakberendező és hobbi művész. Amikor egy ügyfele kéri, hogy alakítsa át a lakását, akkor rongyokkal csapkodott gyönyörű képeket készít és jól felszámolja a vevőnek. Mondhatom itt, hogy a minimál-absztrakt is nagyon megy. Egy lakást nagyon feldobnak a színek.

2020. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Meton ***** válasza:

Sejtem én miről beszélsz. Nagy divatja van a Fantasy képeknek. Namost egy tini a kis zsebpénzéből aligha engedhet meg magának egy több százezret érő festményt, ezért csak a róla készült fotót veszi meg. De azért azt a képet akkor is valakinek meg kellett festeni. Persze van, aki egérrel és számítógéppel dolgozik, de az igazán szép képeket ma is olajjal festik.

Másrészt a kézzel festett kép. Persze, egy bóvli kép is pont ugyanolyan jól néz ki, aminek a kerete többet ér, mint a kép, de azért a kézzel készült az igazi érték, amiért 100 ezreket is adnak az emberek.

Esetleg keressetek rá Borisz Vallejo munkáira:

[link]

2020. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!