Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki tud jó könyvet, ami...

Valaki tud jó könyvet, ami bevezetne a pszichológia világába? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hobbi szinten érdekelne a pszichológia. Sajnos jelenleg esélyem sincs egyetemen tanulni, legfeljebb jövőre, de addig is szeretném egy kicsit beleásni magam, hogy egy valami alap tudást szerezzek. Valaki tud ajánlani ilyesmi könyveket?

2020. jan. 16. 14:57
 1/5 anonim válasza:
100%
Uu dejo ez engem is érdekelne. Sok könyv van egyébként a pszihológiával kapcsolatban könyvtárban, könyvesboltban biztos mutatnak az eladók (én sajnos nemtudok eggyet se)
2020. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Az első kötetet olvastam csak eddig,részletes és érthető szerintem.

2020. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
2020. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Az Atkinson jó, illetve a Zimbardo-féle Pszichológiáról mindenkinek is, de ezek szárazabb, elméleti sok bioszt és hasonló dolgokat tartalmazó könyvek. Általában az emberek nem erre gondolnak pszichológiai érdeklődés alatt.


Mi érdekelne bővebben?


Analízis, tudattalan? Humanisztikus, pozitív pszichológia? Kognitív pszichológia, emlékezés, észlelés? Játszmák, családi dinamikák, emberi kapcsolatok? Döntések, alkalmazott pszichológia? Specifikus területek (marketing, gazdaság stb)?

2020. jan. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Atkinson-féle Pszichológia előnyös, ha egyetemre akarsz menni, nekem pl. sok órámon kötelező irodalom volt első évben, tényleg jó alapot ad minden területhez a pszichológián belül.
2020. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!