Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tudok profi szintet...

Hogy tudok profi szintet elérni rajzolásban?

Figyelt kérdés
De nem akarok embereket rajzolni!
2020. márc. 23. 14:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De muszáj arányokat és anatómiát tanulnom? Állatokat és szörnyeket akarok rajzolni, ahhoz is biztos kell.
2020. márc. 24. 11:00
 12/18 anonim ***** válasza:

"De muszáj arányokat és anatómiát tanulnom? Állatokat és szörnyeket akarok rajzolni, ahhoz is biztos kell."


Angolul beírod, hogy: How to draw Monster, alien...


How to draw-Hogyan rajzolj.... utána beírod amit leszeretnél rajzolni, és simultán rajzohatsz vele...

2020. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szerintem kellene egy tanár is, aki állandóan rám szól, ha elrontom.
2020. márc. 24. 15:57
 14/18 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az arányok és az anatómia szűkséges. Meg az ábrázoló geometria is fontos a tétbeli látáshóz. Azt mondtad szeretnél szörnyeket rajzolni. Na akkor az anatómia és az állatok rajzolása lesz a fontos. Vegyűk például hogy szeretnél egy vérfarkast lerajzolni. Tehát ide is már kell az anatómia: az emberé és a farkasé. Sárkányt akarsz ahhoz meg nem árt ha tudsz kűlőmbőző hűllőket előtte jól lerajzolni. Ha komolyan szeretnél jól rajzolni akkor kell az anatónia.
2020. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kuka hozzáállással sehogy.


+ Hány éves vagy s milyen szinten tudsz jelenleg?


Egy profi:

-alap érzék, vonalkezelés

-térbeli látás

-gyakorlás, tanulás

-alapok a vonal kezelésétől kezdve a szerkezeti rajzig (amíg nem megy arányosan rajzolás rutinból, addig gyakorol, amíg azt nem lehet mondani jöhet a kövi szint)

+

-áb.geometria

-anatomia stb.


S egy tipp: egy alkotó ne dolgozzon monoton kézzel végzett munkát.

Különben "a kéz felejt".


Másképp dolgoztatod a kézizmokat.


Anno ideiglenesen 2 hónapot kellett dolgoznom szalagon, durván megéreztem rajzban!


Alkotok mai napig, más művészeti ágon pedig vállalkozásomat viszem tovább.


Nem tudom mi van az emberekkel, azt hiszik félig beletoji módon meg lehet tanulni bármit(?)


Csinálja rendesen vagy Sehogy -.-"

2020. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"De muszáj arányokat és anatómiát tanulnom?"


15# vagyok.


Arányok nélkül lehúzhatod magad a belőled kijött dologgal együtt a wc-n...


Ilyen hozzá állással a kezdőket se éred be, nemhogy "profi szintet"...


Mai napig pluszba rajzolgatok egyszerű tárgyakat is, vázlatolgatva több ezer szerkezeti rajz van mögöttem.

3 éven át a tanáraim se véletlen eröltették a vacak kockák, hengerek, drapéria..stb rajzolásàt, tanulva a szerkezeti rajzot, ami alatt az arányérzék finoman fejlődik. (Már akinek van hozzá érzéke).


Össze szeded magad vagy továbbra is ilyen hozzáállással további marhaságokat írsz?!

2020. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A tanár se fogja folyamat azt nézni mit csinálsz.


Az más ha közbe szól s elmagyarázza mit hogyan merre csinálj.

2020. márc. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

"Össze szeded magad vagy továbbra is ilyen hozzáállással további marhaságokat írsz?"


Miért foglalkoznak mindig a hozzáállásommal?

De egyszerűen nincs kedvem ennyi mindennel foglalkozni. Annyira nem fontos, hogy mit gondolnak a rajzaimról, inkább kedvtelésből csinálom. Aztán tetszik-e valakinek az magától jön.

30 éves vagyok. 5-6 éves korom óta rajzolok de csak magamtól.

2020. márc. 28. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!