Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak szerintem Billie Eilish...

Csak szerintem Billie Eilish dalai, nem is zenék?

Figyelt kérdés
Nem halgatok nagyon mai pop zenét, csak rockot és retró zenét. Hallottam ezt a nevet még a TV-ben egyszer azt hiszem vagy az X-Faktorban vagy a #Bocskorban és gondoltam rákeresek. Meghallgattam és majdnem elaludtam közben, szerintem kivállóan megfelelne az óvodákba altatónak, vagy pedig a Dalai Lámának meditációhoz. Szerintem nagyon jó hangja van az énekesnőnek, de ezek a dalok... Kész vagyok tőle. Nagyon tehetséges, de a zenéi, hát az... Ezért miért vannak annyira oda a fiatal lányok?? Nektek mi a véleményetek?

2020. márc. 23. 17:29
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
* befolyásolt Bocsánat a helyeírásért telefonról írok.
2020. márc. 27. 18:03
 22/31 anonim ***** válasza:
89%
Itt egy kis olvasni való: [link]
2020. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Én csak az igazat mondtam el, ez nem zene, ez zaj.
2020. márc. 27. 18:18
 24/31 anonim ***** válasza:
93%

Mondanám, hogy szívesen megvitatnám a helyzetet és elmondanám, hogy mitől nagy durranás, de

1: meggyőződéssel nem lehet vitatkozni, mert nincs érdekében a másik oldalon, hogy bármit megértsen, meghallgasson, csak kijelentést akar tenni, és azt akarja, hogy mindenki elfogadja.

A kérdés is egy ál-kérdés, mert nem érdekli a valóság, csak a saját véleményét akarja ész nélkül hangoztatni. És meg is teszi. És ez vezet át a következő ponthoz:

2: vitához kell egy értelmi és egy érzelmi intelligencia szint. Ami itt nincs meg.

3: Nem írtad le, hogy szerinted mit jelent a zene és az akadémiai definíció szerint ez bizony zene. Így még csak arra sem vagy képes, hogy a saját álláspontodat érvekkel képviseld. Sajnos nem minden metál arc tartozik az értelmesebb emberek közé. Ezt is el kell fogadni.

2020. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
24%
#24 Te beszélsz itt személyeskedésről, miközben egy számodra teljesen idegen emberről azt állítod, hogy az értelmi szintje nem megfelelő egy színvonalas vitához? Ne haragudj, de téged is csak a személyes szimpátiád vakít el, különben nem reagálnál ilyen hevesen arra, hogy valaki szerint ez nem zene. Engem nem igazán érdekel, hogy az akadémiai definíció szerint minek számít, mert mindenkinek mást jelent ez a fogalom. Ha csak fröcsögni meg lepontozgatni jöttél ide, mert ennyire idegesít téged, hogy nem mindenki szereti az olcsó minőségű "zenéket", akkor kár a gőzért. Biztos nagyon elhiszed magadról, hogy mekkora ász vagy, de sajnos semmivel nem vagy jobb a kérdezőnél, sőt! :)
2020. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki mást ért alatta? Te mit értesz alatta? Leírnád, ha már ennyire kiemelted, hogy mindenkinek más? Így nincs súlya a mondanivalónak, amit leírtál. Kérlek, fejtsed ki.
2020. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
66%

Nézzük meg a Rock Zenét.

Mitől lett halott a rock? https://www.youtube.com/watch?v=AFaRIW-wZlw


Ez után hallasz egy albumot arra fogsz gondolni, hogy minden műanyag és semmi sem "igazi élő zene".


Kevésbé, de attól még jó példa erre Arch Enemy, Sosem játszottak végig egy számot sem a stúdióban az elmúlt 3 albumnál. Eljátszottak egy-egy részt, majd valaki pop zenét csinált belőle. Élőben még el-el tudnak játszani néhány darabot. Élőben is képesek zenélni, de a lemezek gyárban készültek.


Nagyon jó példa erre In This Moment. Fantasztikus klippek. Dögös szex szimbólum a fronton. Múanyag zene. Zéró előadó képesség. Élőben hulladék.

Billie Eilish mi ellen lázad:

- szexista megjelenés kiemelése: ✅

- KOMOLYNAK TŰNŐ, de valójában műanyag zene: ✅

- sztár kultusz: ✅

- Megfelelési kényszer ellen: ✅



Mit tart fontosnak Billie Eilish?

- problémákról őszintén énekelni

- Ha művészetet / zenét szeretnél csinálni, csináld, ne használj drága, nagy, elérhetetlen dolgokat. Csak csináld. Just Do It!

- sample-ket használni, amik hétköznapi életből szereznek

- elérhetővé válni bárkinek és nem elefánt csont toronyban lakni

- Magát adni, nem játszani azt, amit az industry akar. Nem akar megfelelni másnak és mást adni, mint aki ő valójában. Nem egy dancsó. Azért felel meg másnak, mert magát adja.


Valaki említette, hogy "dehát a bátya csinálja a zenét" - Vedd példának az átlag metál bandát, ahol gyakorlatilag egy ember írja a zenét, egy ember írja a szöveget. A többiek akkor minek vannak ott? Duh.

2020. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ez a zene rossz. Nincs semmi dallama, elemezhetetlen, nincsen gyakorlatilag stílusa és a hangját sem mutatja meg szinte csak stuttog benne. Ismered a valódi rockot képviselőket? Rengeteg punk együttes van ami igazi zenét gyárt és valódi problémákat zenésítenek meg. Magyaországon ilyen a CPg és a Hétköznapi Csalódások. Külföld: Chumbawamba és még rengeteg de ez az agyik legkiemelkedőbb. Rock zenéből pedig rengeteg téma van pl. nemzeti rock, fanatikus rock, metál, metálhead, rocker... A többség értéket képvisel, ezek ellen a dallamtalan számok ellen.
2020. márc. 30. 12:21
 29/31 anonim ***** válasza:
81%
:) csak kiprovokáltam, hogy leírd, neked mi tetszik a zenében. Köszönöm, hogy leírtad.
2020. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
86%
Én azért bírom Eilisht mer jó a zenéje, stílusa...én bírom
2020. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!