Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik Ferenc nevű költőnknek,...

Melyik Ferenc nevű költőnknek, írónknak, egyéb nagy emberünknek volt Iza keresztnevű nagymamája? 19-20. századi.

Figyelt kérdés

Család birtokában van egy kézzel írt egyedi könyv, amire az van írva, hogy Ferenc - Izának. Benne kiderül, hogy Ferenc szedett össze verseket Iza nevű nagymamájának.

Persze simán lehet, hogy csak egy lelkes kisdiák...



2020. ápr. 28. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
hm. Ez érdekes lehet, megér egy családfakutatást. És jó írások?
2020. ápr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az írásokból nem derül ki? Ha híres lenne, akkor megtalálnátok a neten is őket.
2020. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
És te egyből azt hiszed, hogy híres, nagy ember?:)
2020. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos az én környezetemmel van baj, de felénk senki nem a keresztnevén szólítja a nagymamáját. Úgy még esetleg, hogy Teri mama, de csak így "Izának", ez nekem egyáltalán nem hangzik unokásan.
2020. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ember mindig remél, hátha tényleg valami nagy dolog került a kezébe. Az unoka-nagymama családi viszony teljesen egyértelműen kiderül. Persze simán lehet, hogy egy ózdi kohász írt költeményt egy képzeletbeli nagymamának, de a versek, elbeszélések tényleg érdekesek, vállalhatóak. Viszont próbáltam leguglizni, és semmi eredmény. Most vagy tényleg egy ózdi kohász önmegvalósítására találtam rá, vagy mégiscsak egy nagy költő elveszett műveire. Míg élünk remélünk :-) Köszi a közös gondolkodást. (Nem családon belüli nevek..., hanem a szemétbe kidobott könyvek között volt. Eléggé megviselt, de mivel kézzel írt minden egyes lapja, így inkább kimentettük.)
2020. ápr. 29. 19:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm szépen!
2020. ápr. 29. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon érdekel felkereshetsz irodalmárokat, nem tudom, mennyire érdekelné őket, de hátha.
2020. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!