Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen rotringot ajánlanátok...

Milyen rotringot ajánlanátok rajzoláshoz?

Figyelt kérdés

2020. máj. 2. 17:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Rotringgal én eddig csak vázlatokat láttam rajzolni, amiben az árnyékolás is csak sok egyenes vonal volt. Menőn nézett ki, de másra tényleg nem jó rajzolás terén.
2020. máj. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
2B ajánlott a rajzoláshoz első sorban
2020. máj. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem csak 2B. Egyetlen ceruzával rajzolni kábé öngyilkosság, ha normális képet akarsz produkálni. H, HB, B, 2B, 4B... sőt, én még 8B-t is szoktam használni ugyanahhoz a rajzhoz.
2020. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Rotringot csak műszaki rajzhoz érdemes használni, művészihez felejtsd el.
2020. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az előző kommenteket olvasva csak annyit mondanék, hogy nem csak az eszköztől függ, hogy milyen lesz a végeredmény. Meg ha profi készleted van nem biztos, hogy te is profi leszel tőle. Én csak hobbiból rajzolgatok 0.5 hegyű rotringgal (és egy rotring nem árnyékolásra való) általában amit rotringgal megrajzolok vagy fogok egy sima ceruzát arnyekolashoz vagy megoldom másképp (meg a tollpártiaknak könnyebb rotringot használni) és színekkel kiegészítem a rajzom. (A lényeg hogy legyünk kreatívak)
2020. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Rotringgal csak vázlatot rajzolok, és tűfilccel szeretném véglegesíteni - ha tudtam volna venni :) Még tanulom az anatómiát, illetve a szervek (szem, orr, száj) megrajzolását, de az a terv, hogy ha már lesz egy bizonyos tudásom (vonalzó nélkül tudni az arányokat, szögek, térbeli effektek stb.), akkor venni fogok egy digitális rajztáblát és azon fogok rajzolni.
2020. máj. 3. 14:27
 17/21 anonim ***** válasza:

A rotring műszaki rajzhoz jó meg aprólékos rajzoláshoz, nem nagy felületekhez. Én Koh-i-noor vagy Faber Castell 2B-s hegyet szoktam venni, sajnos ennél puhábbat még eddig nem találtam.


Mivel a címkék közt szerepel, így azt gondolom, hogy anime stílus rajzolásához kell, igaz? Ahhoz szoktam én is használni meg skicceléshez. Amúgy bármilyen minőségi töltőceruza jó, ha puhább, és szintén minőségi hegyet használsz hozzó.


ui: Rajzot tudsz mutatni?

2020. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
1.0 mm-es Tikky Rotringot használok vázlatokhoz, minél puhább béllel.
2020. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
54%
#13 az az öngyilkosság ha HB-vel rajzolsz. Azért hülye ne legyél. Én rajzzal érettségiztem, továbbá grafikát tanultam. B-s ceruzákat használj, annak különböző fokozataiban. De nem minden a készlet. Töltőceruzát ne vegyél, óvodában hasznalják, a rotring pedig a műszakirajz kelléke. Ezeket felejtsük el. A Faber Castell elég jó márka, tudom ajánlani bármiből.
2020. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A 0,5 rotring hegy de HB puhasagut, az nem torik es nem karcol.
2020. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!