Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen tollakat ajánlanátok...

Milyen tollakat ajánlanátok rajzoláshoz?

Figyelt kérdés

Több videóban is láttam, hogy a ceruzával elkészített rajzok vonalait kiemelik, de nem tudom, hogy erre a célra pontosan milyen tollakat használnak.


Illetve több alkalommal láttam kiemelő hatású filceket (?), melyek kissé áttetsző hatásúak, nem fedik el a vonalakat teljesen, vagy olyanokat, melyekkel színezni szoktak.


Ui. Még az is érdekelne, hogy milyen ceruzával érdemes rajzolni, ha utána tollal szeretném kiemelni? Gondolom valamilyen H-s vagy HB-s ceruza a célszerűbb.


Ezen felül pedig érdekelne, hogy milyen grafitceruzákat javasoltok?



2018. dec. 28. 14:04
 1/3 Kilyén Balázs ***** válasza:
Erre külön toll nincsen kitalálva, inkább csak kedvelt márkák vannak. Manapság filcet használnak inkább, mint pl a Copic Multiliner vagy a Pigma Micron (amiket én használok). Ezeket azért ajánlom a sima (pl Pax marker) irodai filcekkel szemben, mert van vagy 1000 méretben és tusk heggyel is, és nem fröcsög és áztatja el a papírt, valamint nagyon jó a felszíni fogó képessége...a sima filcek néha ha nem is áztatnak, a ceruzára anyira nem fogknak jól. Természetesen a legjobb lenne, ha igazi tintát (pl india ink) használnál, mint régen a mangakák (G-Pen). Itt egy öszehasonlítás : https://www.youtube.com/watch?v=N8UZlaMxsQ8 . Ceruza szerintem egyértelmű kell legyen, hogy kemény, azaz H vagy HB, márcsak mert a B seket nehezebb elfedni és maszatolnak. Van aki nagyon halvány világos kéket használ vázlatra. Márkára a grafit mindegy, én mindet vacaknak tartom manapság.koh i noor hardtmuth, is volt már rengeteg vacak a kezemben és Lyra is, de talán ezek a legbeszerezhetőbbek és fokkal jobbak mint a legtöbb. A legjobb ceruzám ami valaha volt az egy Lyra Hb "Groove slim" kék ceruza volt , nem volt egyben sem anyaghiba és a fa is tökéletes volt. Ha tollal a ceruzára "rajzolsz" akkor nem akarsz sosem félig áttetszó vagy áttetszót használni mert borzalmas lesz. De ha direkt ilyet akarsz akkor arra a Copic Sketch markereket (olyan mint egy kihúzó) ajánlom , van szürke árnyalatos és egyéb szines is. De ezek nem erre vannak kitalálva.
2018. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ceruzának a Koh-i-noort vagy a Faber&Castellt ajánlom.


Azt hiszem, hogy a Sakura Micron-nak és a Copic Multiliner-nek van szürke, barna, lila és egyéb, nem fekete tintájú tolla, ha olyat akarsz, ami "áttetsző hatású".

2019. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sakurától a pigma micron
2020. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!