Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit jelképez a nyak egy...

Mit jelképez a nyak egy emberábrázoláson?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy emberalak rajz esetén mit jelenthet az ha a nyak el van takarva, lefedve, de alapvetően meg van a helye. Csak pl. sállal, gallérral. Meg alapvetően mit szimbolizál a nyak?



2020. máj. 6. 12:24
 1/5 anonim válasza:

Ez valami házifeladat?

Mert ennek így kontextus nélkül nincs értelme.

Milyen tantárgy? Mit vesztek most?

2020. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
55%

Van némi művészettörténeti ismeretem, művészcsaládban nőttem fel ,de nyak-szimbolizmusról még sosem hallottam.


Nem valami agyament műelemzés találta ki ezt?

2020. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugye nem a Hanna-Barbera rajzfilmekről van szó? :)
2020. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két dolog jut eszembe. Egyrészt a női nyak (ha erről van szó) régen kihívó lehetett, legalábbis adott korban, helyen, környezetben. Nem annyira, mint pl a lábak, de azért a megrendelő kérhette, hogy ne látszódjon, szemérmes okokból. A másik, hogy a festményeken gyakran díszesen, szépen felöltözve, a társadalmi rangot minél jobban jelezve jelentek meg az alakok. A ruházat egyik látványos része a gallér volt, vagy sál, kendő, stb. Az új korban is a sál az elegancia egyik jele volt sokáig. (Talán ma is, nem vagyok divatszakértő.)

Ha mai rajzról van szó, akkor lehet, hogy csak díszítés, cizella. Egy sálat gazdagabban lehet ábrázolni, mint egy csupasz nyakat.

2020. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Annyit tudok, hogy Hunyadi László síratásáról van egy festmény amelyen le van takarva halotti lepellel és az előtérben egy gyertyatartó kitakarja a nyakát, utalva arra, hogy lefejezték


[link]

2020. máj. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!