Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzosok! Szóval nem számít...

Rajzosok! Szóval nem számít mit rajzolok/ másolok minden eggyes rajzal érhetek el felődést? Többi lent...

Figyelt kérdés
Szóval most épp egy karaktert kell rajzolni az iskolába, de bajban vagyok az anatomiával, és nem találok olyan pozt amire gondoltam, de találtam helyette csomó másik szép rajzot amit leakarnék rajzolni de úgyérzem csak időpocsékolás lenne. De ha minden egyes rajzal közelebb kerülök a fejlődéshez akkor nem az és azokat lerajzolom. a másik meg, hogy ha ezzel fejlődök akkor nem értem hogyan? Hisz hiába rajzolok le egy pozt fejből nem fogom tudni megcsinálni utána.
2020. máj. 16. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Inkább az írást gyakorold!
2020. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdést, de azért megpróbálok válaszolni...

Vannak olyan dolgok, amelyeket bármilyen rajzzal lehet fejleszteni (pl. tónusozást lehet gyakorolni, esetleg azt, hogy jobban lásd az arányokat, pontosabban tudj másolni) de viszont ha emberi pózt kell csinálnod, és te egy kutyát rajzolsz le, bármilyen élethűen is sikerül, az az emberrajzolásban nem fog segíteni. Ha nem találsz megfelelő pózt, a Justsketch.me oldalt javaslom, bárhogy be tudod állítani a "bábot" és több szögből lehet tanulmányozni. Remélem segítettem!

2020. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy nem tudtam érthetően megfogalmazni, a másodiknak köszönöm a válaszát. De nem úgy értettem, hogy kutyát a kutya rajzolás segítw az ember rajzban. Hanem ember rajz segít egy másik saját poz megrajzolásában.
2020. máj. 16. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Egy lemásolt póz vagy egy valóságból készített rajz elkészítése nem jelenti azt rögtön, hogy az adott dolgot le fogod tudni rajzolni utána fejből is. Minél többet rajzolsz főleg valóságból, de ha jól csinálod a másolás is segíthet, annál inkább összeáll a fejedben a kép és annál jobban fogod tudni utána fejből is megcsinálni. A fejlődés folyamatos, de nem egyenletes és nem is mindig érzékelhető. Ezért kell elrakni a régi rajzokat, mert azokat visszanézve biztos rájössz, hogy fejlődtél. Egyébként pózokat, anatómiát, meg kb mindent jobb a valóságból rajzolni, mint másolni. Sokkal jobban fejleszt, mert a másolásnál már a valóság 3 dimenziójának egy leképzett 2 dimenziós változatát látod, így az agyadban a leképzés lépése kimarad és az az, ami a legjobban fejleszt. A másoláshoz nem kell érteni amit rajzolsz, elég a képen belül gondolkodva arányokat és azok viszonyát nézni, de attól nem fogod tudni hogy a valóságban az adott dolog milyen és hogyan viselkedik. Úgyhogy én azt javasolnám, hogy inkább a valóságból gyakorolj, ne csüggedj ha az elején még rossz, mert biztosan jobb lesz. Még egy tipp, ha nem tudsz tanárhoz járni, vagy valakitől segítséget kérni, aki ért hozzá hogy az elkészült rajzodon megmutassa az elrajzolásokat, akkor készíts fotót ugyanabból a szögből a beállításról amit rajzolsz és a végén a kész rajzot tedd mellé, vagy tedd őket egymásra, azzal némileg fogod látni, hogy hol rontottad el.
2020. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem volna időpokécsolás, mert azzal, hogy rajzolod, részben meg is jegyzed. Nem elsőre, sokadjára, ezért kell sokat rajzolni, és kihasználni a referenciák adta lehetőségeket. Ha karaktert kell tervezni, szerintem nyugodtan stilizálhatsz is, mint ahogy a múgy is szoktak rajzfilmkarakterek esetén, nagyobb fej, kisebb, elnagyolt végtagok.

Én nagyon sokat skiccelek, oké, telik vele az idő, amit egyébként egy nagyobb képre is szánhatnék, de rendkívül hasznosnak tartom.


Majd megmutatod nekünk, ha kész lesz?

2020. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyfelől bármilyen rajzolás egyfajta fejlődés. Azonban azt kell megkérdezni, ennyi elegendő-e.

A következőt kell elgondolni. Állsz valahol, kitűzöl egy célt, például 1000 méterrel odébb lévő fához szeretnél elérni. Elsőnek lépsz egy méterest. Másodjára a felét, harmadjára annak a felét, és így tovább. Ekkor két probléma lehetséges. Az első, lehet hogy eléred a célod, de két hét múlva, te viszont egy óra múlva szeretnél odaérni. A második, hogy van olyan eset (a példa ilyen), hogy vitathatatlan, minden lépéssel közelebb jutsz a célhoz. De mégsem éred el soha, mert ilyen technikával ez nem lehetséges.

A rajz ennél a példánál bonyolultabb, de ott is az a kérdés, mi a célod. Ha az emberi pózok helyes lerajzolásához nem tanulmányozod az anatómiát, hanem csak próbálkozol, ráhibázhatsz néha, de egy következő megint nem fog sikerülni. Pedig a rajztechnikád kétségtelenül fejlődik, de olyan kicsikét, hogy azzal az ember nem jut el a céljához. Olyan ez, ha a szomszédba akarsz jutni, elindulsz gyalog. Ha a szomszéd városba, veszel egy biciklit. Ha innen Új Zélandra, akkor el kell gondolkodnod, mivel érdemes menni. Lehet gyalog is, csak nem szerencsés.

2020. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A helyesírási hibák valóban zavaróak, ha van helyesírásellenőrző, kérlek, használd legalább! Pl. póz, és nem "poz". Vagy anatómia, nem "anatomia". És le akarnék rajzolni, nem "leakarnék", mert az ige az a lerajzolni. A vesszők hiányát már nem is taglalom ...
2020. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!