Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szaiasztok :) nagyon örülnék,...

LuciferSZD kérdése:

Szaiasztok :) nagyon örülnék, hogy ha beleolvasnátok tudom nem vagyok profi sem gyakorlott író, de sokat jelentene nekem. Ha lehet írnátok véleményt is? :)

Figyelt kérdés

Www.wattpad.com/story/198811181-hiromi-befejezett


LuciferLokiusSZD néven megtaláltok

Hiromi a címe



2020. máj. 21. 11:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírás miatt, ideges voltam :(
2020. máj. 21. 11:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Linket adj inkább.
2020. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az első része remélem jó a link most regisztráltam gyakori kérdésekre még kicsit nehezen kezelem..

2020. máj. 21. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az első fejezetet. Előre vetítem, hogy ez a japán(?) tini, gimnáziumi szerelmes történet nagyon nem az én műfajom, ezért nem a tartalmára, hanem magára az írásra reagálnék elsősorban.


Látszik, hogy igyekszel szépen, választékosan fogalmazni, ami nagyon jó. Főleg az elején szép, kerek mondatokat írsz. Kicsit mintha a történet fele felé ez már csökkenne? Illetve figyelj oda arra, hogy a szép mondatok között meg néha egészen oda nem illő szlenges kifejezések vannak. Ha szépen akarsz írni, akkor a tanár nem "anyagot", hanem "tananyagot" ad le, stb.


Vannak kisebb, és vannak nagyon nagy, égető helyesírási hibák is benne. Leginkább ezeket kellene javítani.

Még fórumon, SMS-ben, Messengeren is fáj hibásan látni az igekötős igéket, de egy irodalmi műben kifejezetten megengedhetetlen! Kérlek, erre nagyon figyelj oda, mert elkövetted te is. (Pl.: "betud vinni autóval" - az alapige "bevisz" és nem "betud", tehát helyesen: be tud vinni autóval. Egyébként szebbnek tartanám az "el tud vinni" kifejezést, de ez már lehet, hogy kötekedésnek tűnik.)


Stilisztikailag is van, amibe bele lehetne kötni: "látványos nem helyeselő tekintettel meglátogatta a másik helységet", stb., és itt külön kiemelném, hogy a szó, amit keresel az a "helyiség" és nem helység. Helység egy település, a helyiség meg egy szoba, kicsit odébb a 'rányitott' két T, meg egyéb elírások, elgépelések, amik nem maradhatnának benne egy közzétett munkában...

Vagy a "panaszosan beszélt arról" is elég furcsa kifejezés, ugyanitt a házi feladat két szó kellene, hogy legyen. Nem akarom egyesével kielemezni a hibákat, mert ahhoz sajnos sok van belőlük, főleg a fejezet közepe felé. Nagyon át kellene még olvasnod ezt, mielőtt közzé teszed. Esetleg kereshetnél egy béta-olvasót, aki segít neked.


A lényeg, hogy ha írni akarsz, akkor olvass is nagyon sokat (mármint rendes regényeket), mert azzal fog a helyesírásod és a stilisztika is fejlődni.

2020. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nagyon érdekes könyv lett.
2020. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!