Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak én, unom a fényképre...

Csak én, unom a fényképre hasonlító képeket?

Figyelt kérdés

Régen lehet engem is lenyügözött, aztán ezerszer láttam, aztán untam, aztán már csak a szememet forgatom, ha valaki elkezdi mondani, hogy "Nézd ez milyen! Úgy néz ki, mint egy fénykép!"

Szeretik az emberek nézni az ilyen festményeket, ahol olyan mintha megszólalna az arc és ránéz? Szerintem nagyon kellemetlen érzés.



2020. jún. 3. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy meló és művészet kell megfesteni egy olyan képet. Én a művész tehetségét nézem mindig az ilyen képek mögött.
2020. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te, én is meguntam ilyeneket készíteni. Most már sokkal többre értékelem az egyedi ötleteket.
2020. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is jobban szeretem, amikor egy művésznek van egy saját, ezer közül is felismerhető stílusa.
2020. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hiperrealizmus valóban nagy művészi szaktudásra vall, de valahogy elveszik a sejtelem, a mögöttes tartalom, az az érzés, amely miatt több lesz a kép, mint egy puszta fénykép. Mert fényképpel is lehet olyan hatást elérni, de akkor a festő legyen fényképész, ne festő. Tehát ez a stílus akkor állná meg a helyét, ha az adott művész nem mehet el a helyszínre, mégis (fénykép nélkül vagy egy fényképről megihletődve) létrehoz egy saját alkotást hiperrealista stílusban. Na, az az igazán nagy munka.
2020. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!