Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem megy a rajzolás?...

Miért nem megy a rajzolás? Pár hete semmi erőm rajzolni.

Figyelt kérdés

A legutóbbi kész ,,nagy" munkám amit festettem temperával egy csendélet volt. 5-6 napon keresztül festettem 4 órákat. Mostanában csak skicc megy. 3 hónapja rajzoltam grafittal egy portrét, ma nekiálltam még egynek, de egyszerűen nem megy. Nincs türelmem vagy nem tudom. Nagyon akarok már egy új kész munkát. Egyhelyben toporgok.

A festéshez még annyit, hogy ez jóval másabb lett, mint azok amiket suliban csináltam. Házi feladat volt egy másik kép alapján. Előtte itthoni beállítást festettem. Hetekkel ezelőtt történtek. Le vagyok blokkolva. Mitől van ez?



2020. jún. 29. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen hullámok, hol jobban megy, hol kevésbé. Ha hullámvölgyben vagy, ne erőltesd, kapcsolódj ki, menj el sétálni, stb. Nézz képeket, videókat, mások hogy rajzolnak. Nekem ez szokott segíteni kilábalni a művészeti válságból. Vagy keress havi rajzos kihívásokat, több kimozdít a komfortzónából, és olyanokat is kell rajzolni, amiket egyébként nem szoktál.

Én például videóból tanultam olajjal festeni, majd akrillal próbáltam. (Olajam nincs.)

2020. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még mindig semmi? Próbálj kísérletezni, bár nem tudom, mennyi extra festéked meg papírod van. Ha eddig viszonylag realistán festettél, próbálkozz más színekkel, mondjuk ne használj, csak két színt.
2020. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is sokszor vannak ilyen helyzeteim, tudom milyen érzés.

Én ilyenkor hagyom egy kicsit a dolgot, ha egyszer rám tör a rajzolhatnék elölről kezdem.


Ha pedig nagyon szeretnék egy új képet, mindent lerajzolok, ami az utamba kerül, hamar megjön a kedvem és az ötletem.

2020. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!