Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a Pinterestr...

Mi a véleményetek a Pinterestről másolt rajzokról?

Figyelt kérdés

Pl. naplementés háttéren pálmafák sziluettjei, vagy rózsaszín-lila színátmeneten egy lány sziluettje, meg minden ilyen sziluett dolog, amit másolnak (a sziluettekkel alapból nincs bajom, csak amikor ez a másolás van).

Meg van egy másik halomra másolt kategória is, amikor van pl. egy ember, és a fejében mondjuk dzsungel van, vagy világűr stb. Ezt ugye meg lehet oldani Photoshop-ban is (blending mode-ok segítségével, és egy fej sziluettjével és egy másik képpel, mindegy). Gal Shir szokott rajzolni ilyeneket, YouTube-on rákereshettek, ha nem tudjátok, mire gondolok.

És még van egy ilyen másoló kategória, az élethű emberek, valamilyen pózban, a válluktól felfele látszanak, legtöbbször lányok (és NEM anime, hanem tényleg élethű). Ezeket is egy csomóan másolják le pont úgy, ahogy látták, általában bénábban, mint az eredeti.

Még biztos van sok ilyen dolog, amit millióan lecopyznak, nem sorolom fel az összeset.


Én egyáltalán nem szeretem ezt a pontúgy másolást, mert:

1. Nincs benne semmi egyedi, pont olyan, mint a többi millió. Ha vinne az illető bele valami újat, vagy legalább a saját stílusában rajzolná meg (#drawthisinyourstyle), akkor lenne valami értelme (szerintem).

2. Nem hiszem, hogy sokat fejlődik a rajzoló. Ha még valami élőben látható (vagy fotón) tárgyat/élőlényt/tájat/akármit rajzolna le, de így betanulja, hogy kell naplementét + pálmafa sziluettet rajzolni, s akkor éljen meg utána abból. Szerintem jobb, ha mindent megpróbál ő átvinni laposra (2D-sre) a valóságból (3D-ből), mert így megtanulja, hogyan kell „átvinni”, és talán könnyebben fog bármit rajzolni, nem kell mindent külön megtanuljon sablonosan rajzolni (How to draw ...)

3. Sokan ezt a sajátjuknak állítják be, pedig csak másolták. Jó, elhiszem, hogy dolgoztak vele, de ez akkor sem teljesen saját, csak olyan 20%-ban max. Aztán amikor a rajztanár pluszpontot ad rá! Mindegy.


Nektek mi a véleményetek ezekről a rajzokról? Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsi, ha elírtam valamit, kicsit siettem, mert másodjára írom a kérdést, először véletlenül kiléptem 😅)



2020. aug. 11. 09:54
A kérdező szavazást indított:
Szerintem semmi baj nincs ezzel a másolással.
Ha vam benne egyedi, tőlem jöhet😊
Vesszen minden copyzó!!!🤬
A fentiek közül egyik sem.
34 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
A Pinterest-el nekem az a bajom, hogy túl ömlesztett, és túl sok. Még a kiemelkedő is elveszik benne. Nem szeretem. Én mindig azt mondom legyen egy ami kiemelkedik, mint minden egyben.
2020. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Én a másodikkal nem értek egyet. Nagyon sok how to draw videót nézek, de kb. ugyanannyiszor rajzolok magamtól is. Azt a tudást,tapasztalatot amit a rajzok másolása közben szerzek meg, felhasználhatom utánna a sajátjaimnál is.
2020. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

A kisgyerek is úgy tanul, ha utánoz.

Hiába beszélünk saját elképzelésekről, ha az illető nem tud elég jól rajzolni. Egy már alapból rajzolt pálmafa alapján meg pl sokall könyebb rajzolni egy fát, mint egy élő alapján.

2020. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a másolásnak az is egy oka lehet, hogy az már kitaposott út. Ha az eredetit sokan kedvelték, a másolatnak is sikere lesz.


Ezt egy egyedi képnél nem tudod előre. (Mondom én, aki egyedi stílusban rajzol, és konstans önbizalomhiánnyal küzd.)


Én sem tartom a legjobb dolognak a másolást, de teljesen megértem.

2020. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!