Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha valaki kiemelkedő valamiben...

Ha valaki kiemelkedő valamiben, más területeken gyengébben teljesít?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már, hogy általában aki tehetséges valamiben (rajz, festészet, tánc, hangszeren játszás, éneklés), annak a tanulmányi eredményei nem túl jók és más művészeti ágakban nem kiemelkedő. Viszont ismerek olyat, aki tehetségesen fest, énekel és mindezek mellett az orvosi egyetemen tanul, mert okos is. És olyat is, aki lenyűgözően hegedül, de minden másban átlag alatti, se nem okos, se nem kreatív. Mit gondoltok: egyik tehetség kizárja a másikat vagy ez csupán egy előítélet és mindent meg lehet tanulni kellő kitartással? Van olyan hogy valaki mindenben kiemelkedően tud teljesíteni? Ez veleszületett képesség?

2020. aug. 29. 13:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ok komoly.,...
2020. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Több dologban is lehet valakinek tehetsége, de azt, hogy mindenben, túlzásnak tartom. Magamból kiindulva, jó helyesíró, rövidtávon gyors futó, és (mások szerint) jó szakács vagyok, de rémes matematikus lennék, pocsék pedagógus (nincs türelmem) és borzasztó postás (feledékeny vagyok és mindig késésben, akkor is, ha időben elindulok.)


De vannak skillek, amik fejleszthetők. Egy közepes, de lelkes gyerek is el tud jutni egy olyan szintre rajzolból, hogy felvegyék a Képzőművészetire, míg egy tehetségesebb kevesebb gyakorlással ugyanezt a kisujjából kirázza. Megtanulhatsz zongorán játszani abszolút hallás nélkül is, de valószínűleg keményebben kell dolgoznod érte.

2021. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!