Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem érdekli a korombelie...

Miért nem érdekli a korombelieket a komolyzene?

Figyelt kérdés

Engem nagyon érdekel de mindig furán érzem magam a többiekkel mert őket nem érdekli... Szívesen járnék koncertekre esetleg akár az operába is de nincs kivel...


Szerintetek miért nem érdekli a többieket a klasszikus zene? Túl elavultnak tartják? Félnek a többiek ítélkezésétől?


16F



2020. okt. 26. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán mi a komolyzene?

Máig nem tudja nekem meghatározni?

2020. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
100%

@1: Kezdésnek mondjuk itt a wikipédia szócikk:

[link]

2020. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez egy igazán jó kérdés... Nyilván nem mai pop vagy rock de nem is 20as 30as évekbeli jazz... Viszont Gershwin szerintem komolyzenei szerző viszont ő a 20as években írt többek között jazz-zenekarra... A filmzenéket komolyzenének vesszük?

A kérdésben viszont a reneszánsz-barokk-klasszikus-romantikus-modern komolyzenére gondoltam asszem azt eléggé könnyű körülhatárolni.

2020. okt. 26. 12:27
 4/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Nem, a filmzene nem komolyzene, a filmzene az ún. alkalmazott zene egyik ága.
2020. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a metal, mármint az aranykorában kommoly zene volt.

A metallal lázadtak, az akkori popp kultúra silány minősége ellen, azzal, hogy Mozart szinten pörgették a gitárt, és ugyanúgy minőségi hangnemváltásokkal szerkesztették meg a műveket.


A jazz is félúton van, azzal a külömbdéggel, hogy jellegéből adódóan alkalmatlan a popularitásra. De elképesztő zenei teljesítmény ennyire jó minőségben improvizálni.

2020. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Mojjo ***** válasza:
85%
@5: A metál egy könnyűzenei műfaj. A jazz meg még alapvető, elméleti szinteken is eltér a klasszikus zenétől, pl a harmonikus és melodikus moll skálákat a jazz máshogy építi fel, mint a klasszikus zene.
2020. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Van egy csomó zeneművészeti középsuli,elég sokan járnak oda , szóval szerintem vannak bőven akiket érdekel ez a műfaj.
2020. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból úgy veszem le, hogy szerinted a komolyzene olyan dolog, amit régen mindenki szeretett, de az egyre fiatalabb korosztály egyre elavultabbnak tartja. Ezzel ellentétben az az igazság, hogy:


1) Annyira nem elavult a komolyzene, hogy a XX.-XXI. században több emberhez jut el, mint valaha! 200 éve a paraszt néni meg bácsi a mezőn népdalokat dúdolt, nem Operába járt!


2) Nem igaz, hogy az idősebb korosztályból az átlag többet tudna a komolyzenéről, mint hogy felismeri Vivaldi Négy évszakát. Biztos vagyok benne, hogy nagymamád vagy nagypapád is több Omegát hallgatott életében, mint Mozartot. Vagy az ő szülei meg több Karády Katalint, mint Mozartot.


3) Tehát ahogy idősödsz, nem fogsz sokkal több komolyzenefant találni. Az viszont változni fog, hogy kevésbé fogja érdekelni az embereket, hogy mi a "trendi" a zene terén. Sőt, ha bedobod, hogy te a komolyzenét szereted, még műveltnek is fognak tartani!

2020. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mansour ***** válasza:
100%

#8

Nagyrészt igazad van, viszont úgy gondolom (saját tapasztalatból is), hogy a komolyzenéhez kell egy bizonyos érettség. Nekem legalábbis végig kellett menni az igénytelenebb könnyűzenétől indulva az igényesebb könnyűzenén keresztül, majd a világzenén át a népzenéig vezető úton, hogy a komolyzenét tényleg valamennyire értő módon tudjam hallgatni és élvezni tudjam. Szóval ezért gondolom, hogy az idősebb korosztályokban talán mégis több komolyzenét ismerő és értő ember van, mint a fiatalabb korosztályokban. Nem sokkal több, nincsenek illúzióim, de valamivel mégis több.

2020. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9


#8 vagyok. Valószínűleg igazad van. De akkor sem adott generáció, hanem a mindenkori középkorú / idős korosztály fogja jobban szeretni.

2020. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!