Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gyakoroljak rajzolni, ha...

Mit gyakoroljak rajzolni, ha portrékat nem tudok vagyis nagyon kezdő vagyok?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 17:43
 1/8 anonim válasza:
pinterestről inspirálódj, esetleg ha történik veled valami fejezd ki az érzéseidet egy rajzként, engedd el magadat és NE a tökéletességre menj!
2020. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
tájkép, női vagy férfi test, tárgyak, testrészek
2020. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, kockákkal kellene kezdenem?
2020. nov. 2. 16:17
 4/8 anonim válasza:
A fibonacci spirált fejből!!!
2020. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon jó rajzot tanító könyvek, ezek közül több foglalkozik portrékkal. Némelyik online is elérhető, másokat webboltból meg tudod rendelni, ha esetleg a könyvtár nem opció.

Szunyoghy András: Portré- és kézrajzolás

Barcsay Jenő: Kis rajziskola


Ezek adhatnak valami alapot, és elkezdhetsz portézni, ha modelled nincs, akkor mondjuk tükörből.

Alapesetben azonban valóban a kockológiát szoktuk ajánlani, mivel azzal lehet legjobban megtanulni értelmezni a teret és a fény-árnyékot.

Valaki írta a tájképet, ez így nem teljesen korrekt, inkább kezdetben külső és belső tér a perspektíva megértéséhez.

2020. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy értem, ha látom, de szóban/elméletileg nagyon nem értem.
2020. nov. 3. 21:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam a könyvet, mert sokszor ceruzafogástól vonalvezetésig elmagyarázza, hogy kell. És van kép is.

Amúgy még nagyon jó a csendélet, az magadnak is be tudsz állítani otthoni tárgyakból. Lényeg, hogy több, különböző irányba forgatott tárgy legyen benne, ögrék, drapéria (terítő pl), cipősdoboz, ha van. És, hogy ne képet alkoss, hanem próbálj inkább szerkezeti rajzot készíteni, hogy megértsd az irányokat.

[link]

2020. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laylah ***** válasza:
Látod, ugyanazokat a válaszokat kapod itt is.
2020. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!