Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért lehet az, hogy ennyi év...

Miért lehet az, hogy ennyi év különbséggel hasonló témákról írnak a költők?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert emberből vannak és átszalad az agyukon ugyanaz a gondolatsor.

Vagy mégegyszerűbb, a régiek inspirálják az újakat, az újak a tiszteletükre írják.

2020. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az igazi költők mindig az igazságot közvetítik. És mivel az igazság örökös, egy és ugyanaz, ezért ezer év múlva is erről fognak írni. Mármint az igazi költők.
2020. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha cinikus akarnék lenni, akkor visszakérdeznék, miért jönnek újra divatba nagyanyáink ruhái? Mert a mai tervezőknek nincsennek újabb ötletei.

Manapság nagyon kevés igazi költő, zeneszerző van. A mai világ nem kedvez a költészetnek

Egyébként utálom a költészetet. Egy kezemen meg tudnám számolni, hány vers tetszik. Elakadtam az anyám tyúkjánál.

A zenét szeretem. De csak a régieket.

2020. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért nem szereted a verseket mert nem tudod miről szólnak. Régen én sem értettem mit írnak a költőink, de aztán kaptam egy bizonyos beavatást a művészet jelentéséről és azóta megvilágosultan látom a verseket.


Amúgy Petőfi versei nem művésziek, csupán ügyesen, rímesre megírt mondókák.

2020. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több oka is van, hogy nem szeretem a verseket. Először is nem tartják be a nyelvtani szabályokat. Másodszor Sokkal inkább az írója lelki állapotát tükrözi, mintsem a valóságot. De a festményekkel is úgy vagyok, hogy többet ér egy fénykép, mert az részletesebb és közelebb áll a valósághoz. A szobrászatban is látszik a tehetség például Michelangelo szobrain, a maiakon meg a tehetségtelenség, a kapkodás. Aztán mindent ráfognak a művészi szabadságra.

Mindenki szerint erősen kocka vagyok.

A természettudományok érdekelnek, de az irodalommal, művészetekkel a zenét kivéve hadilábon állok. Zenéből is csak a komolyzenét és a dallamos könnyűzenei számokat, egyes operett és musical számokat szeretem. A mai csupa ritmus semmi dallam típusú tam-tam zenét nem bírom, egyenesen idegesít. A mai zenéket pénzért, hírnévért írják, tömegigény szerint. A régi zeneszerzőkből meg csak úgy jött. Meg is látszik a különbség. Egyébként hegedülni tanultam, és színház zenekarban játszottam.

Talán már érted, miért írtam, hogy nincs saját ötletük a maiaknak. Meg a mai életmód sem kedvez a művészeteknek.

Ez a pénz világa és a legfontosabb művészet a reklámírás!

2020. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon jól látod a dolgokat.

Nekem Debussy Clair de Lune című száma az amiben teljesen kibontakozik a művészet fogalma.

Akárhányszor meghallgathatom egymás után, mindig beleborzongok, annyira átadja a művész lelki fájdalmát.

2020. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!