Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen jellegű könyvet olvasná...

Milyen jellegű könyvet olvasnátok szívesen?

Figyelt kérdés
Kérlek,írjátok le részletesen,hogy számotokra mi az,ami érdekfeszítő egy könyvben, milyen témáról olvastok szívesen, és persze a korotokat is írjátok is meg légyszi! :-)
2010. aug. 12. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most kapcsolatokról, házasságról, szerelemről, szexről... Mindig is ezeket szerettem... 22/L
2010. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Változó, hogy mitől jó egy könyv. Mostanában kikapcsolódás képpen Agatha Christie-t olvasok, mert szeretem kikapcsolni az agyamat azzal, hogy mégis járatom a szürkeállományomat.

De szívesen olvasok még: szerelemről szóló (Jane Austen: Büszkeség és balítélet), társadalmi helyzetváltozásról (mint a Rokonok vagy a Noszty fiú esete Tóth Marival stb.), de akár fantasztikus könyvet is, mint a Harry Potter.


Hogy mitől jó egy könyv? Ha nem kezdem el megnézni, hogy hány oldal van még az aktuális fejezetből, ha le sem tudom tenni, s éjszakákba nyúlik az olvasás. Témában változó, hogy mi az, ami jó.

2010. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dymo ***** válasza:

fantasy könyveket, warhammer stílusút,vagyis nem egyértelmű,hogy a jók nyernek e(ha nyernek),és legyen sötét hangulatú a világa,ne utópisztikus

17

2010. aug. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindennapi élestről.
2010. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolóval tökéletesen egyetértek. Én is több fajta könyvet szeretek, nagyon szeretem a régebbi magyar írók műveit (Mikszáth, Móricz...), mert sokat lehet belőlük tanulni az akkori korról. Főleg a klasszikusokat preferálom, illetve a régebbi könyveket, mivel a mindennapi életet mutatta be, többet meg lehet tudni belőlük, mint a száraz törikönyvekből. Szeretem még a kitalált világban játszódó könyveket is (pl. Harry Potter), vagy a burkolt társadalomkritikát. Imádom a romantikus regényeket is, és itt nem a 'Tiffany'-ra, hanem pl. az Üvöltő szelekre gondolok. Nagyon szeretem Merle könyveit is, mert amellett, hogy letehetetlenül izgalmas, társadalmi kérdéseket vet fel. Hát, körülbelül ennyi a véleményem a könyvekről, nagyon szeretek olvasno, teljesen kikapcsol, más világba röpít.
2010. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*olvasni
2010. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Eredeti fantáziadús téma, mondjuk egy másik világ, eredeti személyiségek és gondolkodásmódok/életstílusok elemzése.
2010. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Winnetou:D meg karl may lönyvek:D
2010. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most huxley-tól olvasom a Szép új világot, de csak ma vettem ki.

Amúgy általában az igényesen, szép nyelvezettel megírt és elgondolkodtató, elfilozofálgatós könyveket szeretem olvasni. Bármilyen témát meg lehet fogni nagyon gagyin és nagyon jól is, szóval ettől függ, hogy jó-e, érdekes-e egy könyv, hogy hogyan nyúl egy író a témához.

erre nincs recept, az írás nem véletlenül művészet...


26/N

2010. aug. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azokat a könyveket szeretem, amiknek pergő a cselekménye, vagy ha nem annyira pergő, akkor is olvasmányos (szval nem kell tízoldalas, unalmas tájleírásokat olvasgatni, és nem túlzottan elvont)... szeretem, ha legalább egy történetszál emberi kapcsolatokról szól, viszont azért több is van benne, mint egy limonádé szerelmi történet, valami mélyebb, kicsit elvontabb igazság, vmi pszichológiai, mögöttes tartalom vagy üzenet. Egyébként szeretem a történelmi témájú könyveket is, mert szeretek más korokról élvezetesen tanulni-de nem hátrány, ha mostani korban játszódik :).

(mondjuk vannak olyan napjaim, amikor inkább ilyen egyestés limonádékat/ponyvákat olvasok-főleg amikor fáradt vagyok, beteg vagyok, nincs időm vagy olyan dögmeleg van, hogy gondolkodni nem tudok értelmesen, nemhogy olvasni :D).


21/l

2010. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!