Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha online regényt írnék, ti...

Ha online regényt írnék, ti milyen témájút olvasnátok szívesen?

Figyelt kérdés

Két ötletem van:

1. fantasy: világmegmentős, sárkányos, koboldos, tündéres, jó és rossz küzdelmes, és a főhőst különféle állatok segítik az útján

2. kalandregény: egy fiúról, aki gazdagoktól ellopja az ékszereiket, műkincseiket, hogy a szegényeknek adja, és az ő barátnőjéről, aki egy talpraesett csaj, és a srác miatt folyton zűrbe keveredik


2011. ápr. 22. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Arról, ami neked fontos. Tök megérezni, hogy a szerzőnek van-e mondandója, van-e személyes élménye.

Szóval nem a "miről" a lényeg, hanem a "hogyan"

2011. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
fantasy mindenképp:D
2011. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a fantasty :D

De én pl soha nem olvasnék középkorban játszódó solgokat, kivagyok a középkortól. xD Mondjuk olvasnk végre egy igaz véres-vámpíros sztorit, amiben a főhős nem csillog. xD

A Vámpírnaplókból egy Damon-féle lenne a főszereplő, E/1-ben mesélné a sztorit és sok eszemefuttatása lenne.

De ne lopd el a karaktert, csak ilyesmi legyen, ilyen szexi-rosszfiú imidzs, de nagyon érző lélek :)

2011. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a te két ötleted, de a kommentekben elhangzók is baromira szarok szerintem. Ha nem tudsz jobbat akkor ne égesd magad.
2011. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ne hallgass az előttem szólóra. Miért ne írhatnád meg? Nem lesz olyan wow? És?? Az a lényeg hogy írj, élvezd, legyen saját történeted, karaktereid, írói hangod, stb. Szerintem próbálkozz bátran, kezdj neki! És ne azt írd meg, amelyiket a többség akar. Azt, amelyiket bármikor le tudnád jegyezni, úgy zsong a fejed tőle. Nem az a lényeg hogy mindenkinek elnyerje a tetszését, hanem hogy jól érezd magad írás közben! :) Az, hogy kinek tetszik, kinek nem, csak másodlagos.

Szóval bontakozz ki, és írj! Hajrá!

2011. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Mindkettőt meg fogom írni, csak az időrendiség kérdéses. Mivel, ha író akarok lenni, akkor gyakorolnom kell.


Szerintem nem égő, ha egy írás irodalmilag nem tökéletes, attól még lehet mondanivalója mások számára. Én többnyire nem azért olvasok, hogy közben katartikus élményt éljek át, hanem azért, hogy megmerítkezzem egy másik világban. Ami csak az enyém, mivel rajtam keresztül jön létre.


Ha már egyszer írni akarok, akkor azt szeretném is megmutatni. Mindegyik történet cselekménye és szereplői a fejemben vannak, csak neki kell ülnöm. Írás közben jön meg legjobban az ihlet. Szinte önmaga írja a sztorit. Tapasztalatom szerint.:D


De úgy tűnik, most fantasyra van igény, jól látom?

2011. ápr. 23. 06:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Jól!
2011. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Fantasyból könnyebb érdekes sztoriz kihozni szrintem. Fontos h ne klisé hegyekből építkezz - persze ezt ma már nehéz - de ami mégfontosabb, hogy legyen veszettűl feelinges. Legyen sokféle jól kidolgozott karakter, akik közül az olvasók zöme ki tudja választani azt, akivel azonosúlni tud.

Sok sikert hozzá - meg kitartást! :D

2011. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
elkészült már a mű? :D
2012. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
feladtad terveidet h olvasókat sokkolj,.?:))
2013. máj. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!