Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az éneklés iránti "bénaságra",...

Az éneklés iránti "bénaságra", utal az, hogyha hallom a hangot, de nem tudom ugyanazt visszaadni a hangommal? Alig 2 hónapja kezdtem el tanulni az éneket, de úgy, hogy teljesen az alapoktól. (kottázás, ütemek, ABC-s hangok stb.)

Figyelt kérdés

Most tértünk rá a szolmizációs hangokra, és az éneklésükre. (tudom, hogy gyors tempó, de igazából csak kísérletképpen csináltuk, hogy hogy megy), és sokszor sikerül eltalálnom a hangot (mondjuk a rét vagy a tit), de sokszor nem.

Azt meg kell említenem, hogy nem igazi énektanárral tanulok, csak egy barátommal, aki énekes, hogy meg tudjam tanulni az alapokat.

De most az a kérdés, hogy érdemes egyáltalán énektanárhoz mennem?

Mármint olyan könnyűnek tűnik tényleg, hogy hallom a zongorán a dót, vagy a szót, de a hangom nem tudja kiénekelni. Mert rossz helyre megy.

Nem mindig, de azért éppen elégszer.

A kérdésem az lenne, hogy ez most azt jelenti, hogy béna vagyok úgy kompletten az egészhez, vagy szimplán azt, hogy mivel nem tudom, hogy HOGYAN kell, nem tanította meg senki, ezért nem megy, de egy tanár mondjuk meg tudná tanítani.

Hogy őszinte legyek, nem voltam még énektanárnál, nem tudom, mi az elvárás.

Hogy most oda lehet menni úgyis, hogy tényleg nem tudod biztosan elénekelni a hangokat dótól dóig, vagy azért ezt már tudni kéne?

Mert én úgy vagyok vele, hogy honnan kéne tudnom?

Az 1 dolog, hogy hallom a hangokat, de a számmal,a hangommal nem tudom visszaadni,mert nem tudom, hogy hogyan kell.

Szerintetek?



2021. jan. 16. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legvégén mondtad ki a lényeget: nem tudod hogyan kell. Ehhez az nem elég, hogy zongorázol és megpróbálod utánozni. Ha az a barátod tényleg énekes, meg kell tanítania a helyes légzésre is, ami a hangképzés egyik alapja. Ha ezt ő se tudja, nem hinném, hogy énekes az illető, max próbálkozik. Ha járt volna tanárhoz ezt tudná.
2021. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Zenei hallás nélkül nincs éneklés. Az, hogy visszaadsz egy hallott hangot akár énekelve, akár fütyülve, tehetség kérdése. Egy 5-6 éves gyerek megcsinálja, ha van zenei hallása. Akinek nincs, az meg hiába gyakorol, nem fog menni. Egy tanár el tudja dönteni, érdemes-e időt, energiát fektetned ebbe.
2021. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de ha nem lenne hallásom, egyszer se tudnám visszaadni.

De vissza tudom, csak nem mindig sikerül.

2021. jan. 16. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogsz tudni, menj el egy tanárhoz, érdemes.
2021. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!