Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A karmesterek idegbajos...

A karmesterek idegbajos rángásai a vezénylés része vagy csak plusz adalék?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az free DLC
2021. jan. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én sokat zenéltem zenekarban. A karmester idegbsjos rángása sokmindent mutat egy zenésznek. Egyik kezével mutatja pl, hogy hány negyedbe vagy másikkal mutatja, hogy halkan vagy hangosan kell játszani. Mondjuk egy gyors "összeesés" mutathatja, hogy hirtelen el kell halkulni. Más ilyen idegbajos rángásnak tűnhetőbb dolog, amikor beint a zenészeknek, hogy mikor kell belépnie mondjuk, mikor valakinek van 30 ütem szünete, de alapból is odaint, ha te jössz, hogy tudj róla és, mikor leüti az egyet akkor pontos legyen (persze, ha egyre jössz :D), általában ezért kell figyelni a karmesterre, hogy összetartsa a zenekart (mert sajnos előfordulhat olyan is, hogy a zenekar másik szélét nem hallod, de akkor is a közönségnek egybe kell hallania az egész művet) 😇😇
2021. jan. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Amit te idegbajos rángásnak nevezel, az a szenvedély.

Ami nélkül megette a fene az egészet, akármit is csinál az ember. És ez a művészeti formákra, mint pl a zene, hatványozottan igaz.

Egyébként gyerekkoromban én is röhögtem a karmestereken, de egyrészt azóta felnőttem, másrészt művelődtem, ami nem abból állt hogy valami valóságshow-t bámultam a tévében Kőbányaival a kezemben.

2021. jan. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha más szakmában ennyire szenvedélyes lenne valaki, azt még aznap kirúgnák.
2021. jan. 24. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:
#4, Művészekre gondolsz? Vagy milyen céllal írtad le ezt a mondatot?
2021. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!