Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szakmai zsűri vs. közönségszav...

Szakmai zsűri vs. közönségszavazás. Melyik módszer tudja eldönteni igazán egy mű valódi értékét egy pályázaton?

Figyelt kérdés

A szakmai zsűri előnye az, hogy általában tapasztalt, elismert szaktekintélyekből áll, és, ha ők hirdetnek ki valakit győztesnek, az elismerést jelent: valamit a pályázó tényleg jól csinált. Hátránya viszont, hogy ezek a döntések elég sokszor vitathatóak, amit egyesek gyengének tartanak, a zsűri szerint lehet, hogy az a nyerő, és ami az embereknek tetszik, lehetséges, hogy a zsűri nem értékeli vagy éppen negatívan esik nála a latba.


A közönségszavazásnál (szerintem legalábbis) nagyobb az esélye, hogy tényleg egy tetszetősebb, szebb, jobb, stb. mű nyerjen, viszont nagyon gyakran az dönt, hogy kinek hány barátja van, kit tud rávenni arra, hogy szavazzon, lájkoljon a pályaművére, legyen szó versről, prózai műről, rajzról, kisfilmről vagy bármi másról.


Ti hogy látjátok, mi döntsön inkább? Szakmai zsűri vagy közönség?



2021. febr. 13. 12:26
A kérdező szavazást indított:
Szakmai zsűri
Közönség
Ezek kombinációja
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Tökmindegy Verselő vagyok de idáig az összepályamművemet lenyelték ahová beküldtem azt gondolhatjátok mi történhetett vele....semmi visszajelzés a kultúra az baloldalra vándorolt egy idej ha reálisan megfigyeled ennyire messzemneőkig beleszól a politikai identitás....
2021. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A zsűrit is le lehet fizetni, befolyásolni. A legjobb megoldás egy független, nem feltétlenül szakmabeli, de azért valamennyire hozzáértő véleménye, például újságíróké. Járt így a párom egy pályázaton. Nem nyert még legkisebb díjat se, mert valószínűleg lefizették a zsűrit, de írt róluk egy újság és az ő műve került a címlapra, több díjazott művet meg sem említettek. Ez az igazi elismerés, független helyről.
2021. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

A közönségszavazás MINDIG csak arról szól, hogy kinek van több ismerőse.

Én abban azért nem hiszek.


A szakmai zsűrit anonimitással kell kombinálni, hogy nem tudják, kinek a művéről van szó, így kisebb a befolyásolhatóság. Meg persze nem mindegy, milyen a zsűri összetétele, hogy elég széles szempontrendszer legyen.

2021. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A közönségszavazással az a probléma, hogy elsősorban azon múlik, hogy kinek van több ismerőse, aki szavaz rá.


A szakmai zsűri sem teljesen biztonságos megoldás, de erre a legjobb megoldás, amit a #3-mas is írt.

2021. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha én verset írok, a szótagszámnak meg kell lennie, a rímpároknak meg össze kell csengniük. Mikor itt feltettem egy-két verset, hogy véleményezzék, a válaszadóktól legtöbbször elismerő kritikákat kapok. Ugyanakkor verssel még sose nyertem egy pályázaton se, még helyezett se voltam.

Vannak prózai műveim is: mesék, novellák. Abban viszont jobban értékelnek: már került be művem mesekönyvekbe, emelték ki novellámat stb.

2021. febr. 13. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:

bravó szerencséd van-nekem még azt se küldték vissza amit beküldtem-ezzel az erővel azt meg már kiadhatták amit még elsem külstem csak gyűjtögetem-biztos ott fekszik "az elintézett ügyek/akták osztályán"....

;)de komolyan

2021. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!