Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért csinált Michelangelo...

Miért csinált Michelangelo szegény Dávid szobornak ilyen picike kukit?

Figyelt kérdés

Van egy nyilván felnőtt erős izmos már-már tökéletes férfi test és azon van egy kisgyerek méretű pöcs. Ennek mi értelme volt? 😃


[link]



2021. márc. 2. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Pisilni elég...
2021. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Mert akkoriban, a kifinomult férfiak vonásának tartották a kis péniszt.

A nagyot meg állatiasnak. Ezért is vágták le, vagy törték össze a fekete rabszolgákét.

2021. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A Reneszánsz az ókori római és görög humanizmust, művészeteket vette alapul, azokat "másolta". Az antik görögök szerint a nagy pénisz a fékezhetetlen, uralhatatlan állatias szexuális vágy jele, a félállat barbárokra jellemző tulajdonság. A kicsi pénisz a civilizált ember ismertető jegye. Az antik görögöknél a férfiideál a hősies, erős, szép, okos, ravasz, civilizált és civilizációt építő férfi volt. Ezért a szobrokon ábrázolt idealizált alakoknak, hősöknek nem lehetett nagy pénisze. Michelangelo Reneszánsz művész volt. A Reneszánsz az ókori római és görög humanizmust, művészeteket vette alapul, azokat "másolta".
2021. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, véletlenül nem kivágtam, hanem csak másoltam.
2021. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem. Már csak az a kérdés vajon a nőknél is ez volt az ideál, mert abban az időben a férfiak mondták el mi az ideál...
2021. márc. 2. 21:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak ksmételno tudnám az előzőelez, dea nagy pénisz a szobroknál nagy törhetőséggel is jár, és hogy nézne már kiha a hősdávidnak letörne a férfiassága?
2021. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezt is értem de akkor miért nem csinálta ruhásnak mint minden normális szobornál 😃
2021. márc. 2. 21:05
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy hibás márványszoborból készítette.
2021. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A nők akkoriban örültek a kicsi pénisznek is, mert örültek, ha jutott nekik férj.
2021. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

7. Mert a humanizmus és a reneszánsz egyik vonása az anatómiai ábrázolás. Az ember pontos ábrázolása kinézetben.

A nőideált pedig ugyanúgy megnézheted korabeli műveken. Nem volt sok külömbség, annyi hogy a kicsitt molettebb nőket is szerették.

2021. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!