Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a neve ezeknek az illusztrá...

Mi a neve ezeknek az illusztrációknak? (Grindesign)

Figyelt kérdés

Van külön neve ennek a stílusnak, amelyben Borbás Robi (Grindesign),Barber's Art és akár Dan Mumford alkot? Főleg bandák pólóihoz, album borítókhoz használják, hogy találhatnék erről többet? Hogyan keressem?


[link]


[link]



#rajz #design #illusztráció #darkart #digitálisművészet
2021. márc. 9. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
nagyondurvahorrormetál-illusztrációk
2021. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Az első válaszoló tulajdonképpen fején ütötte a szöget, ezek illusztrációk. Nem igazán határolható be a stílusuk, inkább csak azt lehetne vizsgálni, honnan merítettek, milyen más stílusok inspirálhatták őket.

A második nekem kifejezetten film noiros képregényeket juttatja eszembe, pl batman.

Az első kép sokkal komplexebb. A készitője jól használja ki a felületet, egyedi betűterve van, az illusztráció jól funkcionál pólóra, plakátra vagy akár cd boritóra is (aki hivatásos ezeket szem előtt is tartja).

Művészettörténetből több plakátművészt is felhozhatnánk de nekem Kokoschka ugrik be a kép láttán.

[link]

2021. márc. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ezekkel nagyjából tisztában vagyok. Arra voltam kíváncsi, hogy valamilyen módon rá tudok-e keresni hasonló művészekre, esetleg tutorialokra, ahol konkrétan az ilyen borítós-plakátos illusztrációkat elemzik. Eddig csak speed art videókat láttam róla, kíváncsi vagyok hogyan készül!
2021. márc. 16. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!