Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan jövök rá, hogy amikor...

Hogyan jövök rá, hogy amikor kottát olvasok, melyik ujjammal kell billenteni a zongorán?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, egyáltalán nem tudok kottát olvasni...csak ugye pár sort megtanultam a moonlight sonata-ból, amit elég jól eltudok játszani kottanélkűl. Viszont nem értem, hogy ha kottából olvasnám, hogy jönnék rá, hogy melyik ujjam használjam. A kéz az világos basszus/violin, de viszont hogy melyik billentyű melyik uj, na az nem.

2021. márc. 18. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"ujjrend" -erre keress rá guglival.


pl:

[link]


[link]


stb.stb.

2021. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

ez annyira csodálatos lehet:)

egy Nő ahogy zongoráziak

ez annyira Hölgyies;)

2021. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Wz igazából gyakorlás kérdése. Ha tanártól tanulsz zongorázni, ő az elején olyan kottákat, gyakorlatokat ad, ahol minden hanghoz be van írva, hogy melyik ujjal kell játszani. Ahogy fejlődsz, egyre kevesebb hanghoz lesz odaírva, mert automatikusan úgy játszod, ahogy kényelmes, ahogy logikus. Aztán már csak a nagyon necces helyekre lesz odaírva, de ugye ha azt látja a tanár, hogy nem boldogulsz, akkor megbeszéli veled, hogy hogy értelmes játszani. Aztán elérsz egy szintet, amelyben már sehova nem lesz odaírva, nem is lesz szükséged rá. Persze előfordulnak majd olyan darabok, amit nem tudsz rögtön lejátszani, ott nézed a kottát egy darabig, és hamar rájössz, hogy hogyan kéne csinálnod.
2021. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1/3, 3/3 a segítséget!
2021. márc. 18. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő ez kb tanárral, illetve nélkül ?

Nyilván nem pontos időt, csak hogy mennyi idő mégis.


(Pl én aki gitározni valamilyen szinten tudok, leginkább szóló gitáros vagyok.

Illetve tanár az már nem fért bele annó, ezért csak itthon magamban. Ez lehet előny ? :D

JA és Jon Lord a példakép billentyűn és az ő számait szeretném megtanulni.)


Köszike szépen a választ!!

2021. márc. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!