Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örült vagyok és ki akarnak...

Örült vagyok és ki akarnak billenteni a "lelki" nyugalmamból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa a kérdés de így röviden nem tudtam hogyan megfogalmazni. Antiszociális személyiségzavarom van. Megtanultam megőrizni a hidegvérem, nyugodt maradni minden helyzetben. Most viszont el szerep végett hangosabban kéne beszélnem. Az a fajta ember vagyok, akire akkor is odafigyelnek, ha suttog, így nem szoktam felemelni a hangom soha. Viszont most szükségem lenne rá. A drámatanárom kitalálta hogy "ki fogja hozni belőlem a vadállatot". Ez mind szép és jó, de ha sikerül neki, akkor meg fogom ölni a férfit (igen, megölni), mivel annyira gyűlölöm hogy nincsenek rá szavak.

Mit tudok ilyen helyzetben csinálni? A szerepet nem adhatok vissza, és addig nem hagy békén még nem fogok ordítani...

15/L



2018. febr. 28. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát próbáld úgy, ahol az állad és a nyakad találkozik, onnan, vagy még olyan 3-4 centivel lejjebbről hozd föl a hangokat. Én pont ma próbáltam ezt; én kiselőadást fogok tartani ilyen 5 perceset.
2018. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*Vagy most nem tom, lelki, vagy fizikai gátja van annak, hogy halkan beszélsz? Tehát fizikailag tudnál -e, csak pl nem mersz vagy valami; vagy pedig fizikailag nem tudsz hangosabban beszélni, akármennyire megerőlteted magad? Mert az amit az előbb írtam, a fizikain segíthet.
2018. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell dühből hangoskodnod, tök nyugisan is beszélhetsz hangosan ...ahogy a színészek szokták, úgy te is meg tudod játszani, hogy dühös vagy (miközben valójában meg halál nyugodt).
2018. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt akarja a tanár, hogy barbár rivallást hallassak, szóval egy tarzanos üvöltés nem hiszem hogy meg fog neki felelni.

És azért beszélek halkabban, mert így több esélyem van arra hogy megőrizzem a hidegvéremet.

2018. febr. 28. 22:35
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Kénytelen leszel ordítani úgy ahogy ő akarja. Törődj bele.
2018. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg mondd el neki a személyiségzavarodat meg, hogy mitől tartasz, ha üvöltözni kell. De mondom: egy profi szinész tökre megjátsza akár a legvadabb kirohanását is. Próbáld meg te is.
2018. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Bocsánat a hülye kérdésért, de ha ilyen vagy, akkor minek mentél dráma tagozatra? Ott bizony meg kell mindent csinálni, amit kérnek. Ordítani, sírni, nevetni kell, még ha nem is akarsz. Es nem hiszem hogy egy egész osztály előtt bármi olyat tennél, amit leirtal. Légy egy kicsit ingerült és emeld fel a hangod, ennyi.

(Amúgy nem vagyok pszichológus és nem értek a személyiségzavarokhoz, de azt úgy tudom, hogy csak 18 év felett diagnosztizálnak, nem?)

2018. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta neked,hogy antiszociális személyiségzavarod van ? Tudtommal csak 18 felett diagnosztizálják :)


Miért nem tudsz ordítani ? Az én bátyám (antiszociális személyiségzavart diagnosztizáltak nála),elég sokat ordítozott,ha dühös volt valakire/valamire.Nem értem,hogy mi akadályoz meg benne.


''Ez mind szép és jó, de ha sikerül neki, akkor meg fogom ölni a férfit (igen, megölni),,


Na ez pont nem illik egy pszichopatára :D (legalábbis többségükre,ráadásul még gyerek vagy).Még soha nem öltél embert,miből gondolod hogy megtudnád tenni ?

2018. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Embert még nem öltem. Sok minden mást igen.


És attól hogy csak 18 év felett diagnosztizálhatják, ez egy születési rendellenesség, szóval...

És pszichológus mondta, mivel kiskoromban jártom párszor szakembernél, mert "furcsa" voltam.

Most már nem vagyok furcsa, mert tudom hogy rejtsem el.

2018. márc. 1. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem túlbonyolítod. Esetleg próbáld el otthon azt a barbáros ordítást. Ha meg túlságosan belelendülsz, legalább egy igazi barbár módjára fogsz viselkedni. De én nem értem. Félsz, hogy elvisz a hév, és hopp csak úgy nekiugrasz a tanárodnak? Ez csak egy szerep, próbálj rá úgy gondolni, mint amikor álarcot veszel fel, hogy ne nézzenek furának. Ez pont ugyanaz, csak most hangosan kell beszélned.
2018. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!