Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak szerintem egy nagy...

Csak szerintem egy nagy átverés az egész zeneművészet?

Figyelt kérdés

Megnéztem interneten egy zenekari előadást. A karmester végig vezényelt, de az előadók meg végig a kottát nézték. Nagyon ritkán pillantott fel valaki a karmesterre.


Miért akarják azzal átverni az embereket, hogy a karmesternek van bármi jelentősége ott?


2021. ápr. 4. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"karmesternek van bármi jelentősége ott?"

Nem is kevés...

2021. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert van jelentősége. Ő határozza meg a tempót és hogy kinek mikor kell megszólalni. Az elsősorban ülő fuvolásként te egyáltalán nem tudod, hogy a három sorral mögötted lévő nagybőgősnek mikor kell megszólalnia. Ő felelős azért, hogy összhangban legyen az egész.

Egyébként nyugodtan megnyithattad volna a Wikipédiát:

[link]

2021. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves kérdező játszottál már zenekarban?

Lehet kívülről úgy tűnhet, hogy alig figyelünk a karmesterre, azonban nem kell állandóan őt néznünk, látjuk attól még periférikusan, hogy mit vezényel.

Mivel a karmester tartja össze a zenekart és övé az egyik legfontosabb szerep ebben az esetben, igen, sok jelentősége van az ő munkájának!:)

Ha nem játszunk, mert például szünetünk van, vagy csak nem kell játszanunk egy résznél, akkor is tudjuk nézni őt és ez sokat segít, mert így nem csússzunk el a számolásban, hogy tudjuk, hol járunk stb. Tempót is a karmester határozza meg; gyorsítások, lassítások, fermata és még ilyesmi dolgok. Szóval igen, sok dolgot ő határoz meg.

Remélem hasznos válasz volt.

2021. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!