Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mire mondják hogy lemásolom a...

Mire mondják hogy lemásolom a fényképet?

Figyelt kérdés
A fényképet nézem mondjuk a számítógépről és az alapján lerajzolom, az másolás?

2021. máj. 2. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2021. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Azt mondják hogy abból nem tanulok meg rajzolni. Jó és ha látvány után rajzolok, abból mit tanulok?
2021. máj. 2. 18:18
 3/62 anonim ***** válasza:
61%

Memorizálni, felépíteni magadban egy térbeli képet arról, amit rajzolsz, stb.

Egy fénykép lerajzolásakor tizedannyi képességet nem használsz, és ráadásul teljesen másféléket.

2021. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Térbeli képet? Lehet síkbeli is, nem?
2021. máj. 2. 18:29
 5/62 A kérdező kommentje:
Lerajzoltam tegnap egy kristálykövet. 10 perc. Most ezzel hogy lettem okosabb? Most már tudok köveket rajzolni?
2021. máj. 2. 18:32
 6/62 anonim ***** válasza:
86%

Milyen alakú volt a kristály?

Ha síklapjai voltak, az kevésbé segít... de még azt is lehet pl. kézben forgatni.

Melyik részét nem lehet érteni annak, hogy ha térbeli testeket rajzolsz, akkor olyan képességeket mozgatsz meg magadban, aminek nyoma sincs kép másolásakor?

Amúgy viszont a te döntésed. Ha te nem szeretnél áldozatokat hozni a nagyobb tudásért, akkor nem kell.

A középkorban voltak pl. olyan profi másolók (szövegre és képre is), hogy azóta sincs olyan.

Velence régi állapotát pl. az egyik ilyen festő képeiről ismerjük tökéletesen.

Te egy szuper másoló akarsz lenni?

2021. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Nem. Szeretnék egy picit jobban rajzolni. Már régóta hobbiból rajzolok, csak kicsit meguntam a firkálást. Meg kéne tanulnom hogy rendesen megfigyelem, amit nézek. Eddig csak lerajzoltam 5 perc alatt, aztán tovább nézelődtem.
2021. máj. 2. 18:44
 8/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha sík képet rajzolsz, akkor nagyjából pontonként (területenként) rajzolod. Nem tudom, számítógépekhez mennyire értesz, de ezt hívják pixelgrafikának. Ezzel síkokat lehet rajzolni.

Míg térbeli képnél irányokat és távolságokat építesz fel, amivel már testeket lehet létrehozni, és tetszés szerint kicsinyíteni, nagyítani, forgatni, mozgatni, stb. Ez a vektorgrafika.

A sík képeket csak mozgatni lehet, vagy adott módon kicsinyíteni, nagyítani (nem akárhogy).

De még egyszer: a sík kép az sík marad, akármit is csinálsz vele. Magát a képet ábrázolhatod, de pl. a másik oldalát már nem.

Egy térbeli testtel meg azt csinálsz, amit akarsz. Pl. perspektívát is tehetsz bele.

2021. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Értem. Csak az a baj, hogy nincs türelmem hozzá. Legtöbbször 5 perc alatt kész és összecsapott lesz. Nem tudnék 8 napig ülni egy kép felett amig ki nem dolgozom a kész képet. Meg nem tudok egy témát rajzolni 2 napnál tovább, egyszerűen megunom.
2021. máj. 2. 18:57
 10/62 anonim ***** válasza:
79%

Ne képekről másolj, hanem amit rendesen látsz, azt rajzold. Pl összeállítasz egy gyümölcskosarat, és ezt a kompozíciót lerajzolod. Rakhatsz random módon egymásra wc papír gurigákat, gyakorolhatod velük az idomokat, árnyalást stb. Aztán különböző tárgyakat is lerajzolhatsz, vagy kimehetsz az utcára, rajzolhatsz épületeket, fákat stb. Embereket is lehet gyakorolni, akár saját magadat is rajzolhatod a tükörből nézve, vagy csak azt a testrészedet rajzolod le, amit éppel látsz tükör nélkül is.

Amúgy a neten nagyon sok könyvet, videót, anyagot találsz a rajzolásról. És itt nem a kép utáni násolásra gondolok, hanem hogy igazából minden bonyolultabb tárgyat, emberi anatómiát le tudsz bontani egyszerű, szabályos alap alakzatokra. Nagyon sok mindent lehetne erről beszélni, de tényleg egyszerűbb, ha keresel egy ezzel foglalkozó anyagot. Nekem most per pillanat nem jut eszembe konkrét cím, de talán valaki ír neked ide.

2021. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!