Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik a kedvenc versetek...

Melyik a kedvenc versetek Babits Mihálytól és miért?

Figyelt kérdés
Egyszer már feltettem egy ilyen típusú kérdést, közvéleménykutatás céljából,(csak akkor József Attilát kérdeztem), és most is kíváncsi vagyok a véleményetekre. Meg azért is, mert nem túl sok Babits művet ismerek és így érdekelne hogy ti melyeket ajánljátok. A válaszaitokat előre is köszönöm! :)

2021. máj. 6. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Én mindet utálom, így azért elég nehéz kedvencről beszélni
2021. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1-es nem baj azért köszönöm a választ! :)

És esetleg akkor azt kifejtenéd hogy miért utálod?

2021. máj. 6. 17:37
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem is értem igazából miért. Minden szépirodalmat, verset útálok. Sosem olvastam semmit. Hülye vagyok mint a segg
2021. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
88%
Én mindegyiket imádom, állandóan leizzadok amikor Babitsd verseket olvasok néha teljesen kiforulok magamból annyira élvezem
2021. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én az Egy szomorú versét illetve a Balázsolást szeretem.


Az egy szomorú versét azért, mert tudok vele azonosulni, én is rengeteget voltam kiközösítve és nem igazán voltak barátaim..


A Balázsolást meg azért, mert az életről ír, a kétségbe esésről, betegség is megjelenik gyermeki szemmel ábrázolva.

2021. máj. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Esti kérdés. filozófiai magasságaival fogott meg :)
2021. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A Messze... Messze... a kedvencem, mert nagyon szeretek utazni és ez a vers olyan jól összefoglalta a megemlített országokat, látszik, hogy mennyire különbözőek, de mégis ugyanolyan csodásak a maguk módján.

Szeretem még az Éjszaka! című versét, mert nagyon szeretem az éjszakával foglalkozó verseket és a Aliscum éjhajú lánya, ami nem tudom miért tetszik ennyire, egyszerűen csak megfogott.

Babits egyértelműen az egyik kedvenc magyar költőm lett a tanultak közül.

20/L

2021. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hű! Nem gondoltam volna hogy ennyi válasz fog érkezni! Nagyon köszönöm az eddigi válaszolóknak! :) és persze a további válaszokat is várom:)
2021. máj. 7. 07:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Csak posta voltál és a Jónás könyve a kedvencem Babitstól. (Oké-oké, az utóbbi nem biztos, hogy versnek számít.)


A Csak posta voltál c mű azért annyira jó szerintem, mert picit megingatja az embernek a saját eredetiségébe vetett hitét, amellett nagyon szép. A Jónás könyve pedig azért nagy kedvenc, mert szeretem magát a bibliai történetet is.

2021. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül Babits költészetével vagyok úgy,hogy nem szeretem,de egy verse elismerésre méltó,ez pedig az


Új leoninusok

2021. máj. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!