Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fogjak bele rajzolásba?

Hogyan fogjak bele rajzolásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék hobbi szinten elkezdeni rajzolni, de nem tudom hogyan kéne belefogni! Ki higyan kezdte el? Tudom, kell hozzá papír és ceruza.. De hogyan tovább? Tanácsokat szívesen elfogadok, esetleg, ha van valakinek medve tanítgatni, azt is szívesen fogadom! 😊


Köszönöm előre is! Üdv! 27/F



2021. máj. 7. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs saját ötleted, nézegess képeket (sokan használják erre a pinterestet), lépj be egy rajzos Facebook csoportba (pl. Kezdő rajzosok csoportja), hogy inspirálódj. Ha fejlődni szeretnél, tűzz ki először kisebb, teljesíthető célokat, ha van kedved, másolj képet/élő környezetet, aztán jöhetnek a saját ötletek :).

Hogy hogyan kezdtem el, arra nem tudok válaszolni, nem is emlékszem, mikor volt az, hogy nem rajzoltam. Valószínűleg akkor, mikor még túl gyengék és koordinálatlanok voltak az ujjaim, 1-2 évesen :).

2021. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én másolással kezdtem, ezt ajánlom neked is. Másolj, gyakorolj, amennyit csak tudsz. Plusz neten rengeteg hasznos oktatóvideót találsz, amikből szintén rengeteget lehet tanulni. Nem írtad, mit szeretnél pontosan rajzolni, de ha például embereket akarsz rajzolni, mindenképp nézd meg ezt a csatornát: https://www.youtube.com/user/ProkoTV
2021. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A másolás valamennyire ment régen, de saját ötleteket sehogyan sem tudtam kitalálni, vagy ha ki is találtam, megvalósítani nem tudtam, mivel nem ismerek technikákat, hogy miként foghatnék hozzá.. Már egy pár éve nem is foglalkoztam rajzolással, de mégis érdekelne, mert szeretnék kreatívkodni. Elsőkörben makettekre gondoltam, de a macskáim miatt nem merem elkezdeni.. :/
2021. máj. 7. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Válassz ki valamit a környezetéből és rajzold le, a technikára magadtól rá fogsz jönni, úgyis csak a gyakorlástól lehetsz ügyesebb


Inspirációhoz próbálj meg egy képet nagyjából lemásolni, nem kell pontos másolatnak lennie

2021. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
A kreativitás kérdésénél: van egy vazlatfüzetem (A5), amit mindig magammal viszek. Hogyha látok valami érdekeset, eszembe jut valami, gyorsan lerajzolom, és később megnézem ezeket, ez nekem segített ^^ egyébként nem kell túl stresszelni a témát. Nincs új a nap alatt, mindenki meglévő dolgokat kombinál a saját módján.
2021. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Kezd az alapoknál. Kockologia, ábrázoló geometria, anatómia. Így kell kezdeni ha igazán komolyan akarsz rajzolni. Ha ezeken túl jutottál akkor jöhet mondjuk különbőzö állatok rajzolása. Majd portré rajzolás, csendélet, tájkép, stb. Kezd számodra könnyű témákkal. Előszőr egy csiga lerajzolása, majd macska, majd kecske és így tovább mindig egy kicsit nehezebb témával. Igyekezz minél több mindent megrajzolni szép fokozatosan haladva a dologgal.
2021. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Megpróbálkozom alap dolgokkal illetve másolással!
2021. máj. 8. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!