Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért hiba ha egy portré...

Miért hiba ha egy portré aránytalan?

Figyelt kérdés

2021. máj. 13. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:
Memorizálom az arányokat, de attól még nem kell Mindent arányosan lerajzolnom vagy jól/helyesen mit tudom én.
2021. máj. 14. 12:31
 12/65 anonim ***** válasza:

De ha tudod, miért nem használod? Vagy próbáld meg értelmezni a másik oldalról, amit írtál.

Vagy megpróbálom példával magyarázni.

Ennél a képnél látszik, hogy a rajzolónak nincs fogalma a realizmusról, de megpróbálta, tehát nem rajzfilmes stílus volt a cél, de csak ennyit tud: [link] Anatómiailag persze pontatlan, valószínűleg képzeletből lett rajzolva

Ennél a képnél a rajzoló realista stílust kívánt produkálni egy fénykép lemásolásával, de nincs tisztában az arányokkal, ezért a képe "szétcsúszott", és nem mutat mögöttes tudást, csak enyhe technikait: [link]

Ez a kép a "fantázia szüleménye", de látszik, hogy az illetőnek van valamilyen szintű mögöttes tudása: [link]

ez a kép eltúlzott, karikatúra, realistának nem menne el, de mégis arányos: [link]

2021. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:
Majd küldök egy új rajzot.
2021. máj. 14. 12:59
 14/65 A kérdező kommentje:
2021. máj. 14. 13:05
 15/65 A kérdező kommentje:

"Ez a kép a "fantázia szüleménye", de látszik, hogy az illetőnek van valamilyen szintű mögöttes tudása: [link]


Az övéi nagyon tetszenek! Így én is szívesen rajzolnék.

2021. máj. 14. 13:17
 16/65 anonim ***** válasza:
70%
Hogyha fotorealisztikusan szeretned abrazolni akkor hibanak szamit, persze a kicsit “stilusosabb” rajzoknal is szamit az anatomia, de szerintem nem letezik olyan, hogy hibas rajz, hogyha aranytalanul szeretned rajzolni, tedd ugy, talan hogy egyertelmubb legyen, hogy nem csak tanulatlansagbol van ugy, emeld ki jobban
2021. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
Nem sok értelme van fotorealisztikusan rajzolni szerintem.
2021. máj. 16. 21:06
 18/65 anonim ***** válasza:
Errôl nagyon osztott vélemények vannak, szerintem mindenféle mûveszet muveszet. A lényege az egésznek, hogy szeressd csinálni, bármit készítesz bármikor, nem lesz “hibás”
2021. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:
Nem csak azért rajzolnak fotorealisztikusan, hogy dícsérő szavakat kapjanak? (mondjuk úgy hogy az egojukat fényezik).
2021. máj. 16. 21:17
 20/65 anonim ***** válasza:
Nem. Egyátalán
2021. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!