Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezt a darabot van esélyem...

Ezt a darabot van esélyem zongorán eljátszani kicsi kézzel?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=IL_3iRcMGUQ


Nem olyan régen kezdtem el zongorázni és ez a szám nem is tűnik annyira nehéznek. De basszus, szétszakad a bal kezem, alig érem át az oktávot.:(

Csak úgy bírom lenyomni a 3 billentyűt a ballal, ha a kisujjam és a hüvelykujjam a billentyű legszélén van. Egyelőre kezdő vagyok minden téren, de nem tudom, hogy ilyen paraméterekkel valaha le fogom-e tudni ezt játszani?:( Pedig annyira imádom.:(

Aki le tudja játszani, annak mekkora a kisujj és a hüvelykujj közti fesztáv? Lemérné nekem?

Annyira még nem régen zongorázok, hogy tudjam a határaimat, ráadásul a tanáromnak meg se merem mondani, hogy ezt tanulom, mert lenyel keresztbe, hogy nem kottából.:DDD

Köszönöm szépen!



#kéz #zongora #oktáv #zongoratanulás #I can hear Your Voice #Michael W. Smith
2021. jún. 13. 15:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Na ne...1:53-nál most komolyan 10 billentyűt kéne átérnie a bal kéznek? Vagy elrontották a színezést és jobbról a negyedik hang a jobb kézé?
2021. jún. 13. 15:26
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egymás után üti le a hangokat, nem kell átérnie a kezednek 10 bollentyűt. Az oktávnál igen, az annyi amennyi.
2021. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Amíg színezve vannak a hangok, addig le kell őket nyomni, nem?

Tehát a végére már 4 hang kék a bal kéznek 10 billentyű távon.

De az igaz, ha leütöm, még szól egy darabig, az a rész kevésbé aggaszt, mint az oktáv.

2021. jún. 13. 16:24
 4/14 anonim válasza:

Ez kis kézzel is lejátszható szerintem. Meg gyakorlás kérdése.


Pl. ez a szint, amit hiába van valakinek nagy keze, fizikálisan is nagyon leterhelő:

[link]

2021. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Váó...2:32-nél 10 billentyűt átér a keze!


Sajnos nekem a 8-at nem éri át, ha a billentyűk fölé teszem. Csak úgy éri át, ha ha elé teszem, nem tudom miért, biztos a szélével megtámasztom és nyújtom.

Hát még próbálkozom azért, hátha van valami titka vagy kinyúlik a kezem.:DDD

2021. jún. 13. 17:06
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, azért kell oldalról lenyomnom a billentyűket és nem felülről, mert felülről a kisujjam és a hüvelykujjam lenyom még plusz egy billentyűt.
2021. jún. 13. 17:25
 7/14 kenlord ***** válasza:
100%
Rossz oldalról közelíted meg a dolgot. https://www.youtube.com/watch?v=IL_3iRcMGUQ most erről a darabról beszélek. Nem kell 10 hangot átérnie a kezednek. Amit látsz 1:53-nál az egy úgynevezett "tört accord"(apeggio), ami annyit jelent, hogy !nem egyszerre! egymás után lentről felfelé kell megütni a hangokat. Így kap egy különös "hangzást" az accord, ezért használják. Aki a fent említett videórosszul van megcsinálva, nem kell addig tartani, amíg színezett.A la campanella nyilván egy más kategória, nem is érdemes a kettőt egymáshoz hasonlítani. Ott igen, 9 és fél hangot kell leütve tartani, ahhoz nyilván kell nagy kéz, de ott is számít a technika. Ha megnézed 2:32-nél látod, hogy a billentyűzet "belsején" üti le a hangot, a billentyűk belsejét üti meg és így a távolság kisebb lesz. De mondom, a la campanellát nem érdemes ehhez hasonlítani.
2021. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kenlord ***** válasza:
100%
https://www.youtube.com/watch?v=H1Dvg2MxQn8 itt 0:13-nál jól látható az accord törés.
2021. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)


Kicsit megnyugodtam, már 40 másodperc szuperül megy, már nem érzem azt se, hogy szétszakadna a kezem az oktávnál, valószínű valamennyit tényleg sikerült nyújtani, lazítani.

Meg az is megnyugtatott, hogy összemértem a leendő zongoratanárommal a kezemet és kb. egyforma nagy a kezünk.:)


Hát a La Campanellát nem tervezem eljátszani.:)

2021. jún. 21. 00:06
 10/14 kenlord ***** válasza:
Hát azt még én sem xDD. Pedig én 6. éve zongorázok
2021. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!