Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen versformában írjak, ha...

Milyen versformában írjak, ha komorabb hangvételű verseket szeretnék írni?

Figyelt kérdés
Mit lenne jó tudnom? Mert most próbálkozom először versekkel. Szeretnék belecsempészni egy kis fantasyt vagy valami természetfelettit, de nem tudom, hogyan kezdjek neki, milyen formában, mert eddig még sosem próbáltam verset írni.

2021. aug. 6. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hexameterben
2021. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
legyenek hosszúak a sorok és legyen benne sok hosszú és mély magánhangzó, attól olyan bánatos, bús, komor és fájdalomdús lesz a hangzása.
2021. aug. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Majd elkuldod?
2021. aug. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első próbálkozásnak a hexameter elég kemény lenne szerintem.

Több mint húsz éve írok verseket, de a verslábszámolgatás elvenné a lényeget, még sosem próbáltam hexametert.

A téma, a tartalom bőven elég, főleg mivel még csak most kezded.

Ha erőltetett, kínrímekkel van tele, akkor senki nem fog verslábakat számolgatni, vagy a magánhangzókkal és a sorhosszúsággal foglalkozni.

2021. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Mit ajánlasz, hogyan kezdjek neki? Ha pl megvan a téma, mi legyen a következő lépés?

Mire figyeljek, hogy elérjem a hangulatot?


#3 Ha egyszer, elkészülök vele, akkor igen :D

2021. aug. 9. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Kezd a téma megkeresésével!
2021. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a hatoshoz, de ne erőltesd a témát, hogy elrabolta a sárkány a hercegnőt, és ha a fene fenét eszik, akkor is rímbe kell szedni.

Az esetleges sikertelenségek kedvét szegik az embernek.

Én első szárnypróbálgatásként nem is ragaszkodnék hozzá, hanem tematikus megkötés nélkül próbálgatnám a rímpárokat (kereszt vagy páros), illetve ráérezni a szótagszámra.

Hallgass zenét, ha semmi sem jut eszedbe, nekem segíteni szokott.

Ha pedig ráéreztél a formai dolgokra, időközben alakulni fog a stílusod is.

2021. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!