Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnék animéket animálni?

Tudnék animéket animálni?

Figyelt kérdés
Szóval úgy gondolom hogy ha elég ügyes rajzos vagyok(sokat gyakoroltam eddig es már gyerekkorom óta rengeteget rajzolok) és esetleg kiköltözök Japánba akkor lehetnék én magyarként key animator? Nagyon szeretem az animéket és most per pillanat nagyon jó elképzelés az hogy key animator legyek. Szerintem meg is van hozzá a tehetségem (eskü nem vagyok egoista) és ha lehetséges akkor belevágok csak hogy kell? Mit kell csinálnom ahhoz hogy ez sikerüljön? Még nagyon messze van maga a téma mert még csak most leszek középsulis (jövő évben) de szeretnék előre gondolkodni. Szóval hogyan lehetnék kulcs animátor? Ehhez ki kell menni mindenképp japánba és ott dolgozni vagy pl otthonról is (magyarországról) is csinálhatnám?

#anime #animátor #animálás #Anime animator
2021. szept. 5. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is iratkozz be egy képzőművészeti iskolába grafikus és animátor szakra.
2021. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És japán nyelvet is tanuld ezerrel.
2021. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is minimum egyetemet nem árt végezned.

Másodszor muszáj kint lenned, de csak akkor engedik a letelepedést ha eltudod tartani magad munkából. Tehát a key animator nem a legjobb választás, főleg mert az iparban alacsony a fizetség.

És eléggé megéri N2-N1 szinten minimum tudnod a nyelvet.


Szóval egyetem, magas nyelvtudás és normális állás nélkül nincs esélyed. Japán az nem amejika hogy kimész és tiéd a világ odakint. A határidőkről meg ne is beszéljünk, sok nyugati ember nem bírja a Japánok tempóját. Azt meg nem tudom, hogy tudnál-e egyből key animator poszton kezdeni elvégre nincs munkatapasztalatod kezdőként és még külföldi is vagy.


Bocs ha ezzel összetöröm az álmodozást, de ez a rideg igazság.

2021. szept. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Japánban animátornak lenni meglehetősen alulfizetett. Ha tényleg animátorként akarsz dolgozni valahol, akkor inkább az angol vagy francia nyelvre feküdj rá, és Franciaországot vagy az USA-t célozd meg!

A magyar animációoktatás még mindig nem tud egy olyan szintű naprakész tudást biztosítani, ami a mai modern világban hasznos, például sok tanár sem ért a vektoranimációhoz, ráadásul nem azt tanítják, hogy dolgoz csapatban valamit, amiből meg is elhetsz, hanem hogy dolgozz egyedül, lehetőleg valami hagyományos animációs techinkával valami mélyebb tartalmú vagy technikailag érdekes dolgot. Ez a rideg valóság. Animációt végeztem.

Ha otthon akarsz animét készíteni, akkor ahhoz kábé bármilyen vektoranimációs program jó.

2021. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Azért jelenleg a franciáknál pokoli a helyzet és nem animációs téren értem és talán még évekig az lesz. A jenkikről meg ne is beszéljünk, ők pár év múlva talán (remélhetőleg) létezni se fognak már.

2021. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi valaszokat! Igen azt gondoltam hogy eleg nehez lesz sot ezek szerint nagyon nehez...igazabol tenyleg nem ertek egyaltalan a temahoz csak szeretem az animeket es olvastam a key animatorrol. Azt tudom hogy keves fizetseg van azzal mit tudnek tenni? Egyszerre dolgozzak tobb helyen? De akkor mi lehet a legjobb valasztas 2. Munkahelynek? Bar hogy ha tenyleg nagyon kis eselyem van akkor lehet nem kene belevagni mert ha feluton azt mondom hogy nem birom az eleg gaz...
2021. szept. 9. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Meg ha nem oda születtél akkor nagyon válogatni se tudsz a lakások/házak és munkahelyek terén. Nem mindenhol látják szívesen a külföldit, pláne ha látszik is rajta, hogy nem odavalósi.

2021. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!