Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sötétbarna helyett luc, v....

Sötétbarna helyett luc, v. erdei fenyő gerendákkal/falakkal épültek tradicionális JAPÁN termek/szobák (esetleg homlokzatok) az évszázadok során, v. akár napjainkban Japánban?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 22:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Ezek helyett:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


______________________________


Ilyen (lásd alább) "keretekkel" és/vagy gerendákkal készültek-e valaha japán enteriőrök?


[link]


[link]


[link]

2021. okt. 16. 00:15
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A tradicionális épületek csak olyan fákból épültek amiket betudtak szerezni. Tehát őshonos fajokból. Nagyon sokáig elszigetelt ország volt, így nem igen volt import-export kereskedelmük.

De ha a kérdést azért tetted fel mert építenél egyet akkor szerintem a fa fajtája teljesen mindegy amíg hagyományos a kialakítás.

Bár maga a kérdés nem egyértelmű, hogy mire akar kilyukadni.

2021. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem mondtam el mi miatt íródott ki a kérdés. A Yakisugi eljárással szimpatizálok, ugyanakkor nem tudom, hogy fog mutatni, ha a hazánkban kapható olcsó lucfenyő égetése során nem teljesen sötétbarna felület keletkezik, hanem kisebb részben ugyan sötétbarna, nagyrészt viszont megmarad minden gerenda, minden (gerendához képest kisebb/vékonyabb) "keret" világosnak.


Így viszont nem tudom milyen hatást keltene, ha a szobákban ugyan minden tradicionális japán stílusban lenne kialakítva, de a vaskos sötétbarna fák helyett csupán vaskos főképp világos színű fenyőfák borítanának mindent, ami Japánban mindenhol sötétbarna.


Így nem tudom milyen lenne az összkép, milyen lenne a hangulat.

2021. okt. 16. 09:40
 4/7 A kérdező kommentje:
2021. okt. 16. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:

S gondoltál rá, hogy alapból sötét színű fafélét válassz?

Vagy festék is működhet. Senki sem fog azért lenézni mert nem 100%-ig hagyományosan van elkészítve. Már csak a megépítés része miatt is, mert elvileg a szakemberek sem tudják manapság, hogy hogyan illesztették össze az elemeket akkoriban. Egy kis csalás a abban, hogy milyen fajta fát használsz vagy ha utólag lefested sötétebbre nem oszt nem szoroz. :)

2021. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, festhetném is, de ha lefestem a fenyőfát (épp ezzel veszne el a Yakisugi eljárás lényege) azzal nem lesz (ismét) gyúlékony?


Nem a fa, hanem a perzselt/kezelt fán a festékréteg?


"Hogyan illesztették össze az elemeket akkoriban."


Erről találtam TeCső-s videókat! De Magyarföldön, vagy talán egész Európában a kutya se fogja ezt utánuk csinálni, annyira hosszadalmas és akkora rendkívüli pontosságot igényel!

Bőven elég ide a Torx-os csavar is! :D

2021. okt. 16. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

"De Magyarföldön, vagy talán egész Európában a kutya se fogja ezt utánuk csinálni, annyira hosszadalmas és akkora rendkívüli pontosságot igényel!"

Meg igazából nagyon sehol máshol még Japánhonban sem. :'D



Egyébként ha mindenképpen égetve akarod akkor próbáld ki úgy. Csak ha nem jó a végeredmény akkor változtass valamit az eljáráson, mondjuk idő tekintetében, vagy akármi, hogy jó legyen. :)

2021. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!