Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ez jó lett? Mondana valaki...

Ez jó lett? Mondana valaki kritikát?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem az esőt. Volt a nagyszüleimnek egy háza egy fenyő erő mellett, ha esett az eső mindig kiültem a teraszra, vagy hidegebb napokon az ablakban néztem. Akkor még nem tudtam mit jelent számomra. Nekem az eső nem egy környezeti tényező, ami folytonosan megismétli önmagát. Nekem az eső jelkép, a biztonság jelképe. Erre csak azután jöttem rá, miután elvesztettem e jelképnek a jelentését. Először fel sem fogtam mit vesztettem el, csak évek gondolkodása után jutottam el arra a következtetésre, hogy a biztonság érzetemet.

Néztem az esőt, a fenyvesek tűlevelei végén megállt egy-egy pillanatra, s gyémántgyöngyé változott, amin megcsillant maga az erdő. Tűlevelek halmai hevertek a földön, s ahogy az esőcseppek rájuk cseppentek pattantak egyet, mintha azt mondanák „hé még itt vagyok”.

Aztán átnéztem az égmetsző diófánkra, olyan hatalmas és erős volt, mint egy bástya, ami a barbár ellenség elől saját testével védi meg a kétségbeesett népét. A nagy elterülő leveleket meg-megkoppantotta az esőcseppek hada. Mint amikor egy rossz kisdiákot a tanár fegyelmezésképp tarkón csap, nem úgy, hogy fájjon neki, csak, hogy tudja, hol a helye. Az eső épp így vágta tarkón a szélben kószán lobogó faleveleket.



2013. márc. 29. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:

bocsi, de nem értem, hogy ezzel mit akarsz mondani? Nem jött át semmi

Ez mi volt?

Elmagyaráznád?!

2013. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval szeretem az esőt, és a nagyszüleimnek volt egy háza (bocs, ha nem volt érthető) és én imádtam ott lenni, mindig az esőt néztem, de elvesztettem ezt a helyet, a nagyszüleim elköltöztek a környékről, és elvesztettem, mindent, ami oda kötött, (most itt rohadok a városban), ott biztonságban éreztem magam =fenyvesek, eső. És leírom, hogy számomra milyen (volt) ez az érzés.
2013. márc. 29. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon lehúzzák az egészet a helyesírási hibák. Egyébként nem rossz. Aki érzelmes típus, annak biztos tetszik, én nem igazán vagyok az, úgyhogy nekem nem annyira az esetem. De mondom, nem lenne rossz, ha kijavítanád a helyesírási hibákat.
2013. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oké, bocsi
2013. márc. 29. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:

első avgyok

Aháá, értem

De ha ez egy részlet, akkor túl rövid és ténlyleg nem lehet leszőrni belőle semmit (na jó, valamit csak igen)

Jobb lenne valami több

2013. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik,és elsőre átjött! :)
2013. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat "magyarázol" benne, hagyj valamit az olvasónak is, hadd értelmezzen. A gondolat jó, a kivitelezés még nem annyira, gyakorolj, olvass sokat, hogy fejlődjön a stílusod.
2013. ápr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!