Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanuljak meg rajzolni?

Hogyan tanuljak meg rajzolni?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni élethűen rajzolni.Én azt gondolom nem tehetség kell hozzá ,csak meg kell tanulni/ráérezni. Pinterest-ről szoktam ötleteket nézni.Saját ötleteim nincsenek:(. De általában borzalmas a végeredmény.Jobbagyféltekés tanfolyamon is voltam.Igaz csak egy napra de úgy érzem csak pénzkidobás volt.Átmásolni is szoktam. Na akkor jól néz ki a végeredmény. De én magamtól már nem tudom megalkotni.Szóval hogyan lehetne fejlődni?

2022. febr. 5. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Járj rajzkörbe.
2022. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tehetségesnek tartom magam(fő a szerénység) és én se tudtam élethűen rajzolni régen


Most felvételire készítő rajztanárhoz járok és kiderült számomra, hogy vannak mérések (arány, irány), teknikák

Nem tehetség kell ehhez hanem koncentráció és idő megtanulni

Szerintem neten fent van mire gondolok


Viszont ha téged nem érdekelnek a mérések mert bonyolultnak tűnnek (egy idő után rá jössz hogy nem azok) akkor marad az hogy a rajztudásodra támaszkodsz

Ezt nem lehet megtanítani

Gyakorolni kell

2022. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom fő a gyakorlás. Évek óta próbálkozom és még mindig türelmes vagyok de a fejlődést nem látom, ezért is fordultam tanácsokért.Videókat is néztem már de vázlat nélkül sokkal arányosabb lett.Mégis azt gondolom hogy nagy jelentősége van.De mégis mennyire fontos a vázlat?
2022. febr. 5. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A vázlatban látod, hogyan dől az ember feje, a fej arányait be tudod rajzolni


Van olyan módszer rajzolásra hogy felkockázod a képet amit rajzolsz, és az üres lapot is és kockánként haladva ugyanúgy lerajzolod

2022. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rajztudás kb. 90%-ban a jó megfigyelőképességen alapul.

Lehet, hogy neked ott van problémád....

2022. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bizonyos dolgokhoz mester kell, aki segít. Nem csak azért hogy megmutasson ezt-azt, hanem hogy felmérje, hogy mit nem tudsz, és segítsen továbblépni.


Az autodidakta tanulás egyik buktatója az, hogy nem tudjuk, hogy mit kellene tanulnunk, és hogyan javítsuk ki a hibáinkat. Aki ilyen hosszan elakad, annak általában mesterre van szüksége.


Vannak amúgy jó könyvek is, amikből szisztematikusan lehet tanulni rajzolni, de a hibákra azok sem mutatnak rá úgy, mint egy tanár.

2022. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlás. Illetve az alapokat is el kell sajátítani, nem feltétlenül érdemes rögtön műalkotásokat létrehozni. Sokat szenvedtem élethű emberi alakok rajzolásával, de hallottam és láttam videókban egyet s mást, amit hasznosnak véltem, sablonok alapján építettem fel a figurát, és most már gond nélkül bármi ilyet meg tudok rajzolni. Nem tudom, mit takar az élethű rajzolás, konkrétan mire gondolsz, de szerintem mindent alulról lehet fölépíteni.
2022. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dorothy Wolf válasza:

Ha az élethű rajzolás alatt az embereket érted akkor sokkal alapabb dolgokkal kell kezdeni. Kocka, gömb, különböző anyagok árnyékolásai, írányai. Ha ezek jól mennek, utána jöhet az emberi koponya. Hidd el sokkal könnyebb lesz utána profilt rajzolni, mert már van egy képed hogy milyen egy emberi fej belülről, utána már csak az "anyagot" kell ráteríteni.


Nem mellesleg, a vázlat nagyon fontos. A vázlat mindig legyen számodra értelmezhető, legyenek benne írányvonalak (fej dőlés szöge, vállak vonala, a fej tagolása stb.).

2022. febr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás - A kreativitás és a művészi magabiztosság fejlesztésének új útja.

[link]

[link]

2022. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha csak egy órán voltál akkor tényleg pénz kidobás volt. De minden tanfolyam az ha nem jársz be és csinálod.


Ezenfelül a képzet magántanár talán tudd segíteni.

Egyik ismerősöm nagyon jó festő és elég sok portrét szokot csinálni. Ha a közelben laksz talán tudd tanítani.

(Persze nem ingyen válalná és még az se biztos hogy válalja ha érdekel)

2022. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!