Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudna egy tapasztalt (KÉPZŐMŰV...

Tudna egy tapasztalt (KÉPZŐMŰVÉSZETI) aktmodell pár tanácsot adni egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Nemrég ültem akthoz először modellt, 10-15 perccel a kezdés után már elkezdett fájni mindenem, végigcsináltam, de felért egy kínzással, hosszútávon nem is csinálnám, de pár alkalmat elvállalnék, és az érdekelne, van-e valami trükk, hogy az ember jobban bírja, ellazítsa magát stb...

2022. márc. 25. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell most aktra gondolni, maga a beállásnál:

súlypontok, súlyelosztás - sokat segít. gyakorolj be pózokat és hogy azon pózokban hogyan tudod elosztani a súlyt pl alátámasztás, irányok stb.

és nem full feszített izomzattal. (ahhoz edzettebbnek kell lenni.)


Olyan mint amikor egy bármilyen tárgyat pl kavicsokat rak az ember egymásra, egymásnak, csak itt a testeddel csinálod.

+egy alap kondi se árt.

Pl joga.


No meg nem mindegy kinek/kiknek állsz és milyen művészeti ágon alkot/alkotnak az illetők.


+ki milyen tempóban szeret dolgozni. Én pl rutinos vagyok, ám lassú, kimért, precíz.


Épp ezért, ha új a modell: tesztelem mennyit bír, majd megkérdezem, biztos bevállalja-e, mert nem kímélem. Az első az alkotás/végeredmény nem a hiszti/kényelem.

(a kényelem vonatkozhat a modellre és az alkotóra is egyaránt. pl különböző nézeteknél az alkotónak kell helyet változtatni, épp úgy mint a fotós)

Akinek a szemén/hangján már érzem a bizonytalanságot, magam mondom ki a nemet helyette.


Gyakorolj! pl dobj be egy filmet/sorozatot és az adott, eligazított pózban bírd ki ><

2 az 1-ben :)

2022. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, és tanácsaid, de az oktató állított be engem (nyilván egy modelltől sem kérdezik meg mit szeretne, én nem is értek hozzá), mint írtad, az is probléma lehetett, hogy nem lazítottam el az izmaim...
2022. márc. 27. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, kért/beállított pózok nehezebbek.


Szívesen, remélem sikerül kivitelezned.

2022. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!