Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A cukor és koffein nagymértékű...

A cukor és koffein nagymértékű és hosszútávú bevitele az emberi szervezetbe fokozhatja a (már meglévő) művészi kreativitást?

Figyelt kérdés

2022. márc. 26. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha jó nagy fospermet installációkat fogsz alkotni, akkor feltétlenül.
2022. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Azt azért megnéznem, hogy ki diagnosztizálta a benned már meglévő .......khm....."művészi kreativitást".
2022. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Több művészeti ágon is tevékenykedek. Grafiákától a szobrászatig. + barkácsolok, kárpitozok, ékszerészettel is foglalkozom. Életem az alkotás.


Nem kávézom, nem fogyasztok se cigit, se alkoholt...stb

és a sós dolgokat szeretem.


Agyi aktivitás. Pl nekem amint felkelek az én agyam már kreál vagy tovább dolgozik az adott projekten. Míg mások agya még a kávéért sóvárog, hogy "felkeljen".

Álmomban tovább gondolkodok, alkotok és sokszor felkelek csak annyi miatt, hogy lerajzoljam/vázlatoljam az elképzelésem/ötletem.


A kreativitás a motoros képességekből ered, agy/test működésén alapuló képességek egyike. Többnyire a kognitív képességek határozzák meg.


Az más kérdés ki milyen szintű alapokkal születik.

Azt hívjuk tehetségnek, akiknek adott motoros képességeik átlagon felül mozognak (alapon), amelyeket magasabb szintre emelnek.


(Bárki fejlődhet, de csak a maga szintjén, amivel megáldotta az ég.)


Legyen szó bármiről: sport, kutatás, művészet stb. a motoros képességek határozzák meg.


Akkor feküdtem rá a témára, amikor elkezdtem azon agyalni, mitől vagyok más. Miért nem tudok egy sima sablon kivágására megkérni valakit, aki azt rendesen megcsinálná, ahogy én(?)... sokan precízen vágni se tudnak.


+már untam a kérdést másoktól: "ezt hogy csinálod?" és társai.


A kreativitás szintén egy olyan dolog, amely kihat az élet bármely részére és a külvilág számára feltűnő, ha minél aktívabb vagy ezen téren is.


Jómagam pl cukros dolgok fogyasztása után bepunnyadok.

Volt olyan is, hogy gyümölcsmártás nekem túl sok volt, mint édes és rosszul lettem tőle. Amint megettem az általam sütött húst - elmúlt.

Egészséges vagyok. Egyszerűen nem bírom az édeset, főleg nem nagyobb mennyiségben, mégis túlbuzgó a kreativitásom.


szóval a feltételezés Hamis.

2022. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Asszem szereznem kell egy motort.
2022. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Koffein biztosan növeli a teljesítmény és koncentrációképességet, tehát szerintem a művészeti kreativitást is, mert gyorsabban átmennek a gondolatok is a fejeden, mert élénkebb vagy. Viszont ha te ilyen friss vagy, akkor nem ajánlom hogy rászokj, mert lehet, hogy olyanná válsz aki koffein nélkül fel se tud kelni.


De amúgy ha ki akarod próbálni milyen, akkor menj be a biotechbe és vegyél egy üveg black bloodot. Kicsi fekete műanyag üvegben árulnak egy adagot, kibontod megiszod. Íze is jó, én szeretem.

2022. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

5-ös, a kreativitás nem egyenlő a felpörgéssel.

Ahogy az is más, hogy sokan kávé nélkül hullák, az éledésben segíti őket, ám sokan megszokásból, beképzelik a hatását.


Az éberség felpörgetésére jó. Az agyi kapacitás egyén függő, ahogy a kreativitás is.

Ahogy a nagyon kreatív személy is belassulhat, dekoncentrálttá válhat fáradékonyság esetében, de még ők mindig kreatívabbak, mint az átlag.

2022. ápr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem hinném hogy fokozza, de nagyon sok művész élvezi a koffeint. :)
2022. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!