Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ékezetek nélküli magyar...

Az ékezetek nélküli magyar szöveg a hosszútávú külföldön élés indikátora?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint az ékezetek nélküli írás manapság, szinte közmegegyezésszerűen azt jelenti.: "Figyelem, régóta külföldön élő magyar vagyok!"


Megértem, hogy a munkahelyeken nincs ékezetes klaviatúra, ill. külföldön nehéz beszerezni. Ha én külföldön élnék, a laptopom, akkor is magyar billentyűzetes lenne (2500 Ft a matricakészlet) és otthon tartanék mindig magyar klaviatúrát (interneten keresztül manapság bármit meg lehet rendelni).



2015. jún. 27. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Telefonon is sokkal egyszerűbb és gyorsabb ékezetek nlkül gépelni.


Ha külföldön élnék, engem nem érdekelne, hogy ékezet nélkül írok.

2015. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem, de ez inkább kényszer, mint érdektelenség, nem?


A legtöbb magyar ember nem szívesen levelezik folyamatosan ékezetek nélkül író magyarokkal, én sem.


Ha én így írok, előtte mindig elnézést kérek, hogy munkahelyi klaviatúrát használok.

2015. jún. 27. 11:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A Windows-nak, de gondolom más rendszereknek is, kb. 250 nyelvre való betűkészlete van. A klaviatúrán Alt + Shift lenyomásával lehet nyelvet váltani. Könnyű megszokni, hogy az ő, ű, í, stb. betűidnek milyen billentyűkombinációk felelnek meg. Most pl. norvég klaviatúrán írok, ahol is a billentyűkön ilyen betűk (is) vannak: å, æ vagy ø.

Az ékezetek nélküli írás egyszerűen igénytelenségre vall.

2015. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Csicsky ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy annak lenne a jele, mert én sem Magyarországról írogatok és a gépemen sincs magyar billentyűzet (úgy van, ahogy a # 3 válaszoló mondja).
2015. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én bevallom, képtelen vagyok vakon gépelni, a billentyűk, helyzetét, csak megszokom, de nem tanulom meg, így két-három ujjal pötyögök, szerintem a diszlexiám miatt vagyok ilyen. Nem áll rá az agyam. De ékezeteket mindig használok. Még sok minden van, amit teljesen másként csinálok, mint a többiek, azért, mert úgy egyszerűen képtelen vagyok. Jó annak, aki bármilyen klaviatúrán is eltalál vakon magyarul!
2015. jún. 27. 11:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem mondta, hogy vakon. Nagyon is odafigyelek. Éppen ebben (is) áll az igényesség...
2015. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
De nem biztos, hogy ezzel fog szórakozni, aki külföldön él. Végül is megrendelhetné, de lehet, hogy laptopja van, vagy olyan tabletje, mobilja, amit külföldön vett, és ott azért már problémás megoldani, hogy támogassa az ékezetes karaktereket. Amúgy meg ékezet nélküli szöveget is meg lehet érteni, én pl. simán tudom olvasni őket.
2015. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Csicsky ***** válasza:
100%

Régebben az nekem is gondot okozott, hogy hol vannak az ékezetes betűk a billentyűzeten, amíg meg nem tanultam őket. Ezt ideiglenesen úgy oldottam meg, hogy egy kis papírdarabkára rárajzoltam a billentyűzetet és azon bejelöltem az ékezetes betűk helyét. A cetlit aztán beszúrtam a billentyűzet mögé, a laptop kijelzője elé. Így mindig szem előtt volt.


Így nézett ki a megoldás:


[link]


Nálam bevált.

2015. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan körömlakkal jelölik meg azt a pár billentyűt.
2015. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég "hosszútávon" élek külföldön, azerty-s gépem vab nekem is.

Nem kellett egy fillér sem ahhoz, hogy a magyar abc be legyen táplálva a gépembe, aztán pedig már csak megszokás kérdése. Soha nem írok ékezetek nélkül, egyszerűen meg kellett tanulni, hogy pl. az y = z, a z = w, az m = é, és ugyanígy az ékezetes betűknek is más a helyük.

2015. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!