Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek hegedülni vagy...

Szerintetek hegedülni vagy gitározni nehéz?

Figyelt kérdés

Csak saját magam szórakoztatására szeretnék megtanulni 1-2 dalt eljátszani. Úgy hallottam, hogy a gitár könnyebb, viszont nekem a hegedű elegánsabbnak tűnik, jobban vonz hozzá a szívem.


Mit gondoltok, ha akár tanárhoz is járnék, hobby szinten hegedülni megtudnék tanulni mondjuk 1-2 éven belül? 19/F



2022. ápr. 21. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
A hegedűhöz jó fül kell, gitáron viszont az érintők miatt nem tudsz hamisan játszani. Hegedűn csak egy szólamban tudsz játszani, a gitár többszólamú játékra is lehetőséget ad. Hegedűvel nem tudod az énekedet kísérni, gitárral igen. Hegedűvel részese lehetsz vonós- vagy szimfonikus zenekarnak, gitárral könnyűzenei együttesben játszhatsz. Gitáron hamar megtanulhatsz néhány akkordot, ami nagyon látványos, hegedűn ugyanennyi idő alatt szinte semmire sem jutsz. Ezeket mérlegeld! Mindenképp keress tanárt, akármelyik hangszert is választod!
2022. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Gitárt válaszd, mert könnyebb is meg, ha úgy alakul társaságban is tudtok közösen énekelni. "énekelni" :D
2022. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Gitáron nem tudom az akkordokat lefogni, mert vagy az összes húrt lefogom, vagy egyet sem. Hegedülni még nem próbáltam.
2022. ápr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

A gitáron megtanulsz pár akkordot és máris tudsz játszani. Kb. félóra után.

A hegedűhöz kell 3-4 év, mire eljutsz oda, hogy elkezdesz értékelhetően és élvezhetően játszani rajta. Már ha egyáltalán van hozzá tehetséged, mert sokaknak ez sosem sikerül.

2022. ápr. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"gitáron viszont az érintők miatt nem tudsz hamisan játszani"

Kivéve, ha magasabb bundozású gitár vékonyabb húrokkal. Van, aki szándékosan ilyet használ kizárólag a hajlítások miatt, nagyjából hegedű nehézségű jól megtanulni használni.


"Hegedűn csak egy szólamban tudsz játszani, a gitár többszólamú játékra is lehetőséget ad."

Azért kettőshangzatokra van lehetőség, és ha rákeresnél, azonnal találnál páréves kínai gyereket videón, ahogy négy húron akkordokat fog, és vagy vonóval, vagy pengetéssel megoldja, hogy együtt szóljanak...


"Hegedűvel részese lehetsz vonós- vagy szimfonikus zenekarnak, gitárral könnyűzenei együttesben játszhatsz."

Aha, alig milliónyi példa van átjárásra a kettő közt, nem is beszélve a számtalan egyéb irányzatról, de azért okkéé...

2022. ápr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha itt kell megerősítésre találnod ahhoz, hogy hegedűlni kezdj az probléma. Emléxem rá, hogy voltál már ezzel a kérdéssel. Ha olyan nagyon tetszik a hegedű, akkor kezdj azzal és párhuzamosan mehet a gitár is. Mindkét hangszerből létezik vállalható árú és minőségű, belépő kategóriás modell. Ahogy már egy előző kérdésedre is megválaszoltuk a hegedű értékelhető megszólaltatása is évek, míg a gitáron 1-2 év alatt tűrhető hangszeressé válhatsz. Természetesen mindkét esetben számít az elhivatottság és a hangszer iránti szerelem.
2022. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
1-2 éven belül esélyes, hogy megtanulsz hegedűn valamennyire játszani tudni, de a gitárral feltételezem, hogy sokkal látványosabb eredményeket produkál ez az idő. Én kilenc (vagy tíz?) éve hegedűzök, szépen, és hobbiszinten, de gitárral hamarabb is beüt a siker.
2022. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves #6-os, nem, nem "voltam még ezzel a kérdéssel". :D 1-2 hete jutott eszembe ez a dolog
2022. ápr. 23. 23:19
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. Bárhogy is van, fenntartom a hozzászólásban szereplő vádakat:)))) Csináld párhuzamosan:) Hanem jön be a gitár, viszonylag gyorsan eladható.
2022. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben.
2022. ápr. 24. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!