Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van olyan oldal, ahol a...

Van olyan oldal, ahol a megnézett színházi darabokat lehet gyűjteni, hasonlóan, mint az elolvasott könyveket a moly.hu-n?

Figyelt kérdés

Mostanában többször jártam színházban, és felmerült bennem, hogy szívesen feljegyezném miket és hol láttam már. Tudtok olyan oldalról, ahol ezt vezetni lehetne?

Nekem úgy tűnik, hogy vannak azért színházrajongó emberek, ha ilyesmi nincs is, lehet valahol személyes véleményeket olvasni darabokról? Van esetleg olyan kritikus oldal, ahol aktívan kommentelgetnek a cikkek alá, vagy olyan, ahol szerintetek jó írások jelennek meg ilyen témában?



2022. máj. 15. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, de ehhez minek oldal?

Nekem 2001-ig visszamenően minden színház fel van írva naplókban. Rengeteget járok én is, és imádom. Minden jegyet el is tettem, illetve gyűjtöm a műsorfüzeteket is. :)


Aktív kommentelések az adott színészek és színházak Facebook csoportjában szoktak lenni.


Milyen műfajt, melyik színházat szereted? Van kedvenc színészed? Hátha van közös érdeklődés, és tudsz a "csapatunkhoz" csatlakozni. :)

2022. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha könyveket/filmeket/sorozatokat/játékokat lehet listázni különböző oldalakon, pont színdarabokat ne lehetne? :) Ugyanazt a szerepet játszaná, mint az általad vezetett napló, csak 2 kattintásba kerülne, hogy meglegyen később is.

Nem a naplót akarom lehúzni, nyilván annak is vannak előnyei,de azt még csak-csak vezeti az ember (természetesen csak magamból kiindulva), hogy mit, hol, mikor látott, és esetleg, hogy tetszett-e, de pl a teljes szereposztást biztos nem írnám ki, így viszont egy helyen lehetne minden infó.

Talán a Vígben, Örkényben, Katonában és a Radnótiban jártam a legtöbbet, szóval így a budapesti fősodorban, annyira nem is vagyok benne, hogy színészekért rajongjak. :)

2022. máj. 18. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a szereposztást is felírtam mindig. :)
2022. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A moly.hu és a snitt társoldalaként tudnám ezt elképzelni. A probléma az, hogy ehhez naprakész és módfelett kiterjedt adatbázis szükséges. Ugyanis még egy filmből készül 1, vagy maximum 2 verzió a rendezőivel együtt, addig egy színdarab számtalan szereposztásban, számtalan társulat által kerül színpadra. És szerintem maga a helyszín is többet számít, mint mondjuk egy átlag mozizás alkalmával a konkrét mozihálózat, moziterem. Szóval nem elég a megnézett listára tenni XY darabot, hanem konkrétan az a verziót kell belőle listára tenni.

Az adatbázis mondjuk lehetne a jegy.hu vagy a maesteszínház.


Valóban jo otlet lenne.

2022. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy más szerint is jó lenne :)

Őszintén szólva, fogalmam sincs, hogy a moly/snitt milyen adatbázisok alapján működnek, de emlékeim szerint a snittre manuálisan is fel tudtam vinni olyan filmet, amit nem találtam (talán imdb linket kellett megadni? Annak tényleg lehetne megfelelője mondjuk a jegy.hu). Szóval ha elég ember összegyűlne, akik aktívan vezetik és bővítik a kínálatot, akkor szerintem működhetne.

2022. júl. 10. 13:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!