Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen lett ez a...

Szerintetek milyen lett ez a versem?

Figyelt kérdés

Elfojtott szófoszlányok


Elfojtott szófoszlányok, járnak csak fáradt táncot, zajos köd tengerében.

Hisz félnek, hogy hangszóró kiált rájuk átok szót, szavuk csúf varratából.

Előttük rémek, tudják, kik átkos hangon fújják tükör világ sötétjét.

Joggal félnek tőled rém, átok arcod, bár fehér lepled, rút fényért rohansz.

Fényért önvéred bontod száz apró szétszakított darabra, melyek úsznak.

Úsznak üvöltő sakál falkák között vér folyón, kik habzó szájjal emésztik.

Ez vagy világ, egy nyomor, hol a szófoszlányok bújnak nyílt beszéd ködében.

Lehetnél más, ha fogadnál mást, egy távoli szót, mely kincs lesz nyomor helyett.

S az elfolytott szófoszlányok járnának vidám táncot, nyílt terek melegében



2022. máj. 28. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Lyuly!

Ha már valaki versírásra vetemedik, nem árt, ha ismeri a helyesírás szabályait, kevesebb képzavart használ és törekszik arra, hogy kicsit kiderüljön, mit is akar mondani.

2022. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

A Vogon költészettel van egy szinten...


[link]

2022. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Beteg. Ami önmagában nem lenne baj, mert voltag elmebeteg, ám zseniális költőink, de ez azon kívül szar is. Minden tekintetben.
2022. máj. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
73%
Nem mondom hogy tudok verset irni, de ez közel sem jó.
2022. máj. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

A 3-as hozzászólót egészíteném ki. Magyarországnak sosem voltak zseniális költői, viszont beteg, drogos, naplopó költői annál inkább.

Szégyen, nem szégyen ez a véleményem. Mi sem jobb bizonyíték emellett, ha elolvasol egy irodalom könyvet. Nagyjából 9-13 éve tanultam. Olvass bele akkori irodalom könyvekbe kérlek! Nézd meg jó pár költő életét. Minek szánták a szülei? Tisztességes jogi pályára, amiből nem kellett volna nélkülözni, ehelyett valamelyik vándor bohócnak (lásd Petőfi) állt, beült a pilvaxba, nekiállt versnek nevezhetőt írni, közben meg egy drogos állat volt (lásd Ady).


Nem tudok példaként tekinteni ezekre az emberekre, kultúrának meg aztán végképp nem nevezném. Én emlékszem érettségin a József Attilát húztam, amit a leginkább el akartam kerülni, mert tudtam, hogy ő nála nem fogok leállni. Igazából egy dolgot akartam a felelet végén, hogy ne kérdezzék mi a véleményem róla. Hát megkérdezték. Én meg elmondtam, hogy nem tudok példaként tekinteni olyan emberre aki száz évvel ezelőtt a szenet lopta a vasútállomásról. A lopás bűn. Ezen felül elmondtam, hogy orvosra szorult volna az az ember, aki miután kijött a szegénységből a nagy jólét következtében vonat elé ugrott.

2022. máj. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

#5.

Amit hozzászólásodban összehordtál, az egyenlő egy panflettel.

"vándor bohócnak (lásd Petőfi) állt", "egy drogos állat volt (lásd Ady)"

"érettségin a József Attilát húztam....aki száz évvel ezelőtt a szenet lopta a vasútállomásról".


Ennyi maradt meg benned a magyar irodalomból?


"Nézd meg jó pár költő életét.Minek szánták a szülei?"

Téged vajon minek szántak a szüleid? Egy ilyen embernek, aki miatt csak szégyenkezhetnek, hiszen az egész magyar irodalmat kidobná a kukába? Vajon ki vagy Te? Csak nem személyesen Demeter Szilárd?


Nem kell válaszolnod a feltett kérdéseimre, mert aki nem ért a főzéshez, az ne menjen a tűzhely közelébe!

2022. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

5# Nem vágom minek vagy ebben a kategóriában, meg egy kicsit le is szarom.

Kérdező, vallatni lehetne vele, úgyhogy ebből a szempontból zseniális.

2022. máj. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Az ötöst a tanár helyében megbuktattam volna.

Még a kérdező is, versírásból. :(

2022. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#5 válaszadó vagyok. Elhiszem, hogy sokakat zavar a véleményem, mert vannak, akik nem tudnak beletörődni abba, hogy ezek tények, kézzel fogható tények, hiszen feketén fehéren le voltak írva. Azt gondolom, hogy a tehetséget, ha lett volna, és a bűnt illik tudni külön választani. Ez olyan, mint egy logikai és kapcsolat. Azaz, ha valaki tehetséges és bűntelen, na ott kezdődik az, hogy talán lehet róla beszélni. De aki bűnt követ el és tehetséges, az számomra egyenlő a nullával. Nem látom értelmét annak hogy beszéljünk róla. Nagyon sajnálatosnak tartom, hogy ugyan nekem társadalmilag miért is kellene beállni egy olyan sorba, ahol elismerik a lopást. 100 éve volt, világos, de a lopás akkor is bűn volt és ma is az. Ez vitathatatlan tény. Számomra, bár nem én vagyok a releváns személy, hogy eldöntsem mi az alapműveltség része vagy mi nem, de az irodalom órán tartott verselemzések értelme közelíti a nullával egyenlő szintet. Mert azt, hogy mire gondolhatott egy drogos költő, azt csak ő tudhatja, engem pedig valahogy hidegen hagyott ez mindig is. Eltelt 10 év azóta és kb ennek az egésznek semmi hasznát nem vettem az életben és gyakorlatilag nem is fogom. Valahogy bemegyek a boltba, és elképzelem, hogy odanyomok egy metafórát az eladónak, hogy mit akarok, szerintem vagy kiröhög, ami nem róható fel neki hiányosságnak, vagy elküld a búsba.


Aki pedig azt írta, hogy megbuktatott volna, az sajnos egy teljesen lehetetlent állított. Így is sértve éreztem magamat a kapott 3 egész büntető pontért, mert úgy érzem ezzel akarták korlátozni a szabad véleménynyilvánítást, amit szintén azért nem értek, mert valakinek miért nem lehet önálló véleménye és miért kell azt mondjam, amit más hallani akar. Önmagamat hazudtoltam volna meg, ha azt állítom, hogy József Attilára élveztem, de közben meg utáltam, amennyire lehetett.

2022. jún. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A vers elemzésnek, pláne mire gondolt a költő alapon, József Attilától függetlenül nincs értelme.


De ne aggódj a bolti eladó akkor is kiröhögne, ha a felvilágosodásról tartanál történelmi előadást, vagy mindenáron le akarnál vezetni neki egy másodfokú egyenletet.


József Attila olyan volt, amilyen, butaság az alapján megítélni, mert gyerekkorában a létfenntartás érdekében sok más emberrel rákébyszerült, hogy lopjon.


Ha választani lehet, jobban szeretem Arany balladáit, vagy Petőfi hazafias költeményeit, Adyt vagy Radnótit... De akkor is elismerem, hogy az irodalmi hagyatéka vitathatatlan.


Tökéletes ember nem volt, nincs, és nem is lesz.


De inkább legyen József Attila példakép, mint a tiktokerek, akik jórészében semmi egyedi nincs, ugyanazt csinálják meg ezerszer, amit előttük már millióan megcsináltak, és már akkor sem volt vicces, de a követők úgy kommentelnek minden videó alatt, mintha valami forradalmi újdonságot lehetne látni.

Ugyan nincs Tiktokom, de amiket a Facebook feldobál kiírthatatlanul, újra és újra és újra bőven elég. Vannak "slágerek", amiktől automatikusan a sikítófrász kerülget, és az első akkordoknál már megyek is tovább, kielégületlenül hagyva a bennem élő mazochistát.


De azért örülök, hogy ez a legnagyobb problémád.

Nekem a Candide életre szóló traumám.

2022. jún. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!