Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a baj a rajzaimmal?

Mi a baj a rajzaimmal?

Figyelt kérdés

Hosszú kihagyás után most kezdtem el újra foglalkozni a rajzolással. Digitálisan és papíron is szoktam rajzolni.

Papíron ugyan úgy megy mintha abbba sem hagytam volna, de digitálisan egy komplett káosz. Főleg az árnyékolás és a fények.... Nem tudom mi a baj vele, de nem sikerül sehogy sem.

[link]

[link]

Mi a baj ezekkel?



2022. jún. 27. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Színdinamika, fény-árnyék. Használj kevesebb színt, a fényt meg figyeld meg, honnan jön. A skiccen irányvonalakat is megadhatsz. Sőt, árnyékolasnál fekete, szürke helyett használj kéket vagy lilát, élettel telibb lesz. Esetleg még a blur helyett inkább valami festős tool a fényekhez. A szőrrel, pikkellyel (a stílushoz illő stilizált) is tudod irányítani a fény-árnyék hatást.
2022. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én nagyon kívülálló vagyok úgymond, mert soha nem rajzoltam, de nagyon tetszenek a rajzaid és nem látom bennük a bajt egyáltalán. Szerintem nagyon jók.
2022. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a fényekkel lehet némi gond. Megjegyzem nem vagyok profi, úgyhogy szakértő tanáccsal sem tudok szolgálni, csak egy hobbista véleményével. Az árnyékolást sokkal intenzívebben csinálnám, hogy jobban kiemelje az ábrázolt elemet a 2D-ből. Ugyanúgy a fényeket is erre használnám, a hátteret élesen elkülöníteném az előtértől. Ezt egy sokkalta eltérőbb színnel próbálnám elérni, és a sárkányos kép esetén pl a jobb felső sarokból indítanák egy fénynyalábot, ami megvilágítaná a feje jobb oldalát, hogy a háttérben lévő sötét sziklától élesen elhatárolódjon. Ennél a képnél a tüzet is intenzívebbé tenném picit, hogy élettel telibb legyen. Valahogy így, nem egy mestermű, de nem is az a cél: [link] - Ezen nincs rajta a jobbról jövő fénynyaláb.

Egyébként tök jó szerintem, magamtól biztos nem tudnék ilyet. :(

2022. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat és a segítséget
2022. jún. 30. 10:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szép rajzok

Nekem valahogy furik a szemek

Meg nagyon árnyékolva van

Én is rajzolok digitálisan gyakran elkövetem aht a hibát hogy túlsagosan árnyekolok

Meg sok a körvonal

A sárkanyos nagyon jo lett!

2022. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!