Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanuljak meg jobban...

Hogyan tanuljak meg jobban rajzolni?

Figyelt kérdés
Mik az alapok? Lehet tanulni csak az internet segítségével? Van aki segítene irányt mutatni? Mivel kezdjem?

2022. okt. 3. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Ugyan még nem voltam, de jókat hallottam a jobb agyféltekés rajz tanfolyamról. Állítólag ott mindenki meg tud tanulni. De komolyabb felszerelés kell hozzá. Egy db ceruzával sosem lesz olyan profi a rajz.
2022. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát én rajz szakra jártam gimiben és nekünk ezt annyira nem ajánlották, vagyis komolytalannak gondolták az egészet. Plusz annyira rossz nem vagyok másolást illetően, hogy megérné és segítene egy ilyen tanfolyam, de köszi! Inkább olyan dolgok érdekelnének amik kompozíciót tanítják meg használni, meg esetleg perspektívikus ábrázolást, meg hasonló dolgok. Kicsit el vagyok veszve. Monhatni vannak pici alapjaim, de nem tudom hogy építhetek ezekre.
2022. okt. 3. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-es!

A "jókat hallottam" "állítólag ott..." egyenlő azzal, hogy semmit se tudsz a rajzzal kapcsolatban. Nemhogy alapjairól.


Mindemellett az nem tanír meg rajzolni, főleg nem saját kútfőből.


Ha valaki nem tud konkrét választ, jobb ha nem ír.


Kedves, kérdező!

Az alpokat érdemes megtanulni személyesen olyan ember/emberektől, akik helyben magyaráznak, koorigálnak, rámutatnak a hibákra s javítják, magyarázzák vagy/és elmondják mit tegyél fejlődés érdekében.


Sok "rajz tanfolyam" kamu, kihagynak dolgokat, haszonszerzésre megy ki.


Míg aki tényleg alapokra tanít, az addig nem enged a következő lépcsőre lépni, amíg az elsőt nem teljesíted.

Pl eszközkezelés és szerkezeti rajz.


Internetről csak az tud "tanulni", akinek :

-megvannak azok a fejlett motoros képességek, melyek kellenek alkotáshoz

-az alapok olyan szinten beépültek az illetőbe, hogy ösztönösen jönnek


Pár dolgot átbeszélhetünk, ha érdekel vagy kérdésed van. Korod és jelen rajzod mellékeld + a legjobb kiegészítésnek még 1 kb 10 éves korodbeli rajz lenne még.


Üdv! 30N

2022. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én rengeteget rajzoltam, főként suliban mindenféle előzetes tudás nélkül. Különösen szép eredményeket nem tudok felmutatni ebből az időszakból, csak egy 30-40 oldalas A/4-es kiszínezett képregényt, gagyi rajzokkal. Aztán picit beleástam magam úgy általában az alapokba, amiket én átugrottam, és meglepően gyorsan (egy-két hét) alatt megtanultam emberi testet rajzolni (gondolom a finommechanikai mozgás-izék a képregényrajzolásból megmaradtak).

Tanfolyamra én nem jelentkeznék, ha rajtam állna, amit tudok, azt tutorial videókból szedegettem össze. Pár éve anyukám fizetett nekem valamiféle online kurzust portrérajzolásra, de pénzkidobás volt szerintem (engem pl. nem érdekelt, hogy lehet élethű szemet rajzolni, vagy szájat, hanem hogy milyen segédvonalakkal érdemes egy arcot felépíteni, hogy ne csússzon el semmi). Úgyhogy internettel, meg gyakorlással, illetve kellő eltökéltséggel szerintem simán össze lehet hozni, hát még ha hivatásszerűen csinálod. (Én például csak egy érdeklődő vagyok, biztos nem ezzel fogok továbbtanulni)

Ha gondolod, küldd el valamelyik alkotásodat, és talán tudok segíteni itt-ott egy-egy kósza tippel.

17F

2022. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A rajztanfolyam, rajztábor (tisztelet annak a néhány kivételnek) valóban kamu.

Hogyha van benned egy minimális tehetség, akkor magadtól is menni fog. Hogyha nincs, akkor bár csodák nincsenek, de néhány módszerrel valamennyire megtanulhatsz rajzolni. Viszont szerintem ehhez valamennyire születni kell. Nekem pld a rajz az adott volt, kiskorom óta állandóan rajzoltam, nem irattak be semmilyen szakkörre a szüleim, de a rajztanárok mindenfelé vittek rajzversenyekre, és felkészülés nélkül is mindig szuper eredményekkel jöttem haza. Aztán elkezdtem magam jobban beleásni a témába, a nagymamám könyveit olvasgattam amiből anatómiát tanultam, gimibe mentem, ahol lett egy igazán jó rajztanárom, aki külön foglalkozott velem, és sosem szólt bele a technikámba vagy ilyesmi, de mindig elmondta a kritikáját minden rajzomról, és segített új dolgokat tanulni (vagy pld kikovácsolni az elporosodott csendélet-tudásomat).

Abbahagytam minden olyan dolgot, mint pld pinteresten ötleteket keresni, kipróbáltam egyre több eszközt, stílust, módszert, és végül kifejlett az egyedi technikám, amit szerintem nem tudtam volna senkitől eltanulni bárhol, ez mindenkiben ott van mélyen, és egyszer, ha eleget foglalkozol vele előjön.

Nos és utána egyre jobban érdekelt a festészet, egyre többet próbálkoztam vele, de egyszerűen annyira ijesztően nem ment (nem jött zsigerből vagy nem tudom), hogy fájt nézni. Szóval megpróbáltam megtanulni, a családban van festő, tőle, videókból, még a rajztanártól is segítséget kértem, de néhány hónap nyögvenyelős, alig látható fejlődés után inkább feladtam😂

Tehát én ebből azt tanultam meg, hogy ami benned van, azt ápolni kell, ami pedig nincs, az nem is lesz (ez így enyhe túlzás de én így gondolom).


Nos, szóval bocsi a kisregényért, és nehogy úgy vedd, hogy azt feltételezem nincs meg benned a tehetség, az egész szöveg lényege a tanfolyamok feleslegessége volt. Szóval én szívesen segítek, ha tudok valamiben, hogyha szeretnél küldj néhány rajzot, vagy kérdezz bármit nyugodtan, és amiben tudok segítek ☺️

2022. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!