Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az, hogy alkotásnál...

Miért van az, hogy alkotásnál (rajz, festés) ami tényleg 'mélyről jön' azzal kapcsolatban csak negatív érzéseim vannak?

Figyelt kérdés

Persze rajzolhatna az ember 'rózsaszín felhőket' is, meg klisés dolgokat, csak az nem az én világom. Aztán van egy átmeneti kategória, hogy tetszik, de még nem az ami legbelülről jön. De ha elérem a 'legbelső szintet', ott csak rossz érzések vannak. Illetve amit rajzolok azok generálják a rossz érzéseket. Nem is szeretem nézegetni sem. És ez még évek - akár tizenvalahány év - távlatából is így van, ugyanolyan rossz érzés ránézni némely rajzomra. Ez miért, mitől lehet?

Külön furcsa nekem a dolog, úgy hogy tudom hogy létezik művészetterápia nevű dolog, hát akkor nem valami full pozitív dolog kéne, hogy legyen ez az alkotósdi?



2022. okt. 30. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként azt mondanám, hogy talán régi sérelmeket hordozol, amiket akár tudattalanul elfojtasz, és ezek bukkannak a felszínre ilyenkor.
2022. okt. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

A művészetterápia nem arró szól, hogy pozitív tartalmakat rajzolunk/festünk, hanem arról, hogy a művészet segítségével gyógyítja a lelkedet.

Ha úgy, hogy "kirajzolsz"/"kifestesz" magadból szó szerint sötét tartalmakat, akkor úgy.

2022. okt. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Inkább probáld kirajzolni magadból a rossz dolgokat. Szerintem ez lehet a művészterápia lényege is.
2022. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!