Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egyetértetek Horger Antal...

U. Xorter kérdése:

Egyetértetek Horger Antal Tanár úrral, vagy szerintetek túlkapás volt?

Figyelt kérdés

Egy diákja, J. Attila megjelentetett egy verset, melyben kifejti, hogy idézem:

"[...] betörök,

ha kell, embert is ölök."

Erre a Tanár úr magához hívatta, és elmondta, hogy nem szívesen látják az egyetemen. A diák felfüggesztette tanulmányait.

Szerintetek Horger Antal helyesen cselekedett?



2023. jan. 6. 12:08
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek Horger Antallal.
Nem értek egyet Horger Antallal.
Tartózkodom.
19 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, bölcsésztudomány kategóriába szántam.
2023. jan. 6. 12:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkori mércével Horger Antal személy szerint nem követett el túlkapást, ő egyszerűen korának a normáit képviselte. A korabeli társadalom volt túlságosan erkölcsösködő. Olvass bele régi tankönyvekbe, az intézményesített oktatásnak valóságos mániája volt, hogy mindenáron ráerőltesse az ifjúságra az émelyítően tökéletes ideáljait.

Ettől függetlenül viszont József Attila nem volt alkalmas tanárnak, de nem a versei miatt.

2023. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

2.


Már bocs, de az ilyen tartalmakért ma is kivágnának.

Egyetemista lét nem csak annyit jelent, hogy szerzem a krediteket.

Nálunk az egyik jogász hallgató lerúgta a betlehemi szobor fejét meg egyéb károkat okozott.

Felvette a kamera, az iskola tudomást szerzett róla, el is tanácsolták.

Természetesen én is csináltam hülyeséget, de hát na.

2023. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
#3 Kivágnának olyan irodalmi tartalmak alkotásáért és leközléséért, ami már a nyolcadikos tankönyvben is hosszú idő óta szerepel? Ezt szerintem gondoljuk át még egyszer.
2023. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy párhuzamos kérdés: mit kapott volna J. A. ezért a versért a Rákosi rendszerben?

Nem biztos, hogy ide illik, de már rég óta fel akartam tenni ezt a kérdést.

2023. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem úgy tanították, hogy nem az emberölős sor, hanem a "se istenem, se hazám" miatt rúgta ki József Attilát, bigott szentfazék lévén. Nem értek egyet az ilyesféle fontoskodó kiskirályokkal.
2023. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!